Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora fizetést kérhet egy...

Mekkora fizetést kérhet egy fiatal lány, recepciós állásra?

Figyelt kérdés
Wellness-fitnesz asszisztensi OKJ-s végzettséggel,érettségivel,nyelvvizsgával rendelkezem (jelenleg,de készülök levelezőn továbbtanulni).Fitneszteremben szeretnék recepciós állást találni.A munkáltató meg szokta kérdezni,hogy mekkora összegre gondolok.Nyilván ő keveset akar fizetni,én meg sokat szeretnék keresni.Mi lehet az arany középút? Azt olvastam,hogy a középfokú ,és szakirányú végzettséggel rendelkezőknek 92 000 Ft. a minimálbér.Adhat ennél kevesebbet is a munkáltató?
2011. júl. 3. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Igen, adhat ennél kevesebbet ha a munkakör nem igényli a végzettséget (tehát felvenne bármilyen recepcióst, nem feltétlenül olyan, akinek Wellness-fitness asszisztensi OKJ-s képzse van).


Ennek ellenére a bruttó 92ezer nem egy elrugaszkodott fizetés, jó eséllyel fognak annyit kínálni illetve kérhetsz annyit.

2011. júl. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

netto 92


bruttóban kevés lenne:D

2011. júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem a netto 90-100e sem egy elrugaszkodott fizetési igény, mivel egy normális fitness terembe nem vesznek fel akármilyen recepciós lányt, csak sportosat és csinosat.


Hogy nézne már ki, ha egy dagadt pattanásos zsíroshajú foghiányos disznó várná a kigyúrt kopaszt a bejáratnál ... :)

2011. júl. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi,én is nettóban értelmeztem a munkajog honlapon.A "sima" minimálbért 78000-re írták,a középfokú,szakirányút írták 92-re.
2011. júl. 3. 12:40
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Azok a minimálbérek bruttó összegek, mindig azt adják meg. A 92-ből 69 körül kapsz. Mivel rengeteg a munkanélküli, már ennél kevesebbért is találnak, úgyhogy én egy 80-85 nettó körülit adnék meg, ha kérdezik.
2011. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

A minimálbér bruttóban értendő!

2011. márc. 22. – A 2011. január 1-jétől érvényes minimálbér bruttó összege 78.000 Ft, a járulékok levonását követően a nettó összeg 60.600 Ft. ...

2011. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Nemrég láttam egy recepciós hirdetést, az nem fitneszterem volt, hanem valami iroda, nyelvtudást kértek meg nemtudommiket, és 140 bruttó volt a hirdetésben, ami kb 100 nettó. Én egy 85-90et kérnék, csak azért nem fognak kapásból kihúzni a listáról, mert ötezerrel többet kértél, mint ők gondolták. A végén úgyis annyit adnak, amennyit akarnak. Sok sikert!
2011. júl. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem 300-at akartak adni órabérben, recepciósként, pultosként és takarítóként is kellett volna dolgoznom.

Kellett volna ez a pénz is de végül vissza se hívtak, ki tudja, lehet találtak olyat aki még kevesebbért vállalta..

2011. júl. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az én ismerősöm kint dolgozott Svájcba a síjparadicsomban németül szinte perfect de angolból tán párszót ha tudott, de ha beszélt volna angolul akkor felvették volna egy 4 csillagos szállódába 3500-4000€-val havonta de most csak takarít de így is nagyon jól kap és nem dolgozza halálra magát!
2015. ápr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!