Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ma tudtam meg, hogy sikeres...

Ma tudtam meg, hogy sikeres ""felvételim" volt a leendő munkahelyemre. Majd elém tettek egy papírt, ahol az érettségi bizonyítványom közjegyző általi hitelesítését kérték. Miért van erre szükség? Mennyibe kerül ez nekem?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 17:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A hitelesítés illetéke


Az illeték tárgya: hitelesítés iránti eljárás.


Az illetékkötelezettség keletkezése: a hitelesítés kiadására irányuló eljárás megindításakor.


Az illeték mértéke: az eljáró hatóság által végzett hitelesítés tételes illetéke, ha jogszabály kivételt nem tesz


1. másolat, kivonat vagy fordítás után oldalanként 100 forint,

2. iraton levő aláírás után aláírásonként 500 forint,

3. külföldi használatra szánt iraton levő aláírásnak bármely hatóság, bíróság vezetője általi hitelesítése (közbenső felülhitelesítése) esetében minden aláírás után 2000 forint; az ilyen hitelesítésnek miniszter általi felülhitelesítése 5000 forint §.

4. Az Országos Fordító- és Fordításhitelesítő Iroda által végzett hitelesítés illetéke oldalanként 300 forint. Ezt az illetéket kell fizetni a másodlat, a másolat és fénymásolat hitelesítéséért is §.


Illetékmentesség: illetékmentes


1. az ingatlanügyi hatósághoz - ajándékozás vagy visszterhes vagyonszerzés okán - ingatlan-nyilvántartási bejegyzés végett benyújtott szerződés (okirat) iktatószámmal ellátott és hitelesített másolata (melyet az ingatlanügyi hatóság az állami adóhatósághoz továbbít) a bejegyzési kérelemmel egyetemben;

2. az ingatlanügyi hatóság tulajdonjog, illetve vagyoni értékű jog bejegyzéséről, törléséről szóló, illetve a bejegyzési kérelmet elutasító határozata § .


forrás: [link]

2010. júl. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!