Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, ha 25 évesen...

Mit tegyek, ha 25 évesen nincs mit írnom az önéletrajzomba?

Figyelt kérdés

18 évesen szereztem egy érettségit, ez minden, amit elértem.


Utána 7 évig nagyon súlyosan pánikbeteg voltam, ami képtelenné tett arra, hogy tanuljak vagy dolgozzak. Most jobban vagyok, szeretnék munkát, de így nem tudom, hogy fogjak hozzá.


25/L


2020. máj. 2. 12:00
 1/10 Gyakoris ***** válasza:
97%

Szerezz egy szakmát.

1.körben én ezt tenném!

Ha jobban is vagy,nem biztos,hogy a munka-tanulás kombinációt bírnád,attól csak kikészülnél!

(Remélem pszichiáter,pszichológus látott!)

2020. máj. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Mondjuk nagyon sürgősen kezd el valami szakmát tanulni. 25 felett estire mehetsz, mellette lehet dolgozni.

Addig meg jelentkezz ahova nem kérnek szakmát. Nem szép dolog kamuzni, de 7 év pánikbetegség nem jó omen, mert mi a garancia, hogy nem fog megint előjönni és egyik napról a másikra kiesni a melóból. Akkor már lehet azt mondanám idős rokont ápoltál vagy hasonló és mellette még nem tudtál tanulni.

2020. máj. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Hogy gyógyultál ki? Én akkor lennék pánikbeteg, ha tudatosulna bennem, hogy 25 évesen semmit nem értem el az életben.
2020. máj. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha olyan állást szeretnél kapni amit ilyen betegséggel is el tudsz végezni, akkor tényleg tanulnod kéne. Mert ha most fel is vesznek gyárba vagy mekibe (máshova nem nagyon), azt hogy fogod bírni?
2020. máj. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Hogy gyógyultál ki?"

Egy idő után egyre kevesebb pánikrohamom volt, meg egyre kevésbé voltam stresszes, majd szép lassan teljesen elmúlt.



"Ha olyan állást szeretnél kapni amit ilyen betegséggel is el tudsz végezni..."

Már elmúlt, úgyhogy ez nem szempont.



"Én akkor lennék pánikbeteg, ha tudatosulna bennem, hogy 25 évesen semmit nem értem el az életben."

Nem vagyok ezzel egyedül... Van egy ikernővérem, aki 6 évig egyetemre járt, most meg tanárként nettó 140-ért dolgozik teljes állásban. Ennél még egy takarító is többet kap.

2020. máj. 2. 15:43
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Mondd, hogy beteg nagymamádat ápoltad és ápolási díjban részesültél, ezért nem kerestél munkát.
2020. máj. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

"Hogy gyógyultál ki? Én akkor lennék pánikbeteg, ha tudatosulna bennem, hogy 25 évesen semmit nem értem el az életben."


Áruld már el, hogy ugyan mit értél el az életben 25 éves korodra? :) A szakmád legjobbja lettél? Volt 5 házad? Beutaztad az egész világot? 8 nyelven beszéltél folyékonyan? Megteremtetted a békét Izrael és Palesztina között??


Gondolom mint sok-sok más embernek, neked is volt diplomád, nyelvvizsgád, jogsid, esetleg 2 vagy 3 év szakmai tapasztalatod? Ez még mindig a semmi kategória.

Bocsi, a semminél egy fokkal több. És ezek mind olyan dolgok, amiket a kérdező is elérhet 5 éven belül.

2020. máj. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%
A pánikbetegség nem múlik el. Legfeljebb tünetmentes vagy, de bármikor előjöhet újra. Pláne annak nem múlik el akinek 7 évig ennyire komoly volt.
2020. máj. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Lehet hogy a tesódnál többet keres egy takarító, te viszont életképtelen vagy és ez nem volt szép megjegyzés.
2020. máj. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Van egy ikernővérem, aki 6 évig egyetemre járt, most meg tanárként nettó 140-ért dolgozik teljes állásban. Ennél még egy takarító is többet kap."


Lenézheted a tanárokat, de veled mi a helyzet? Ő legalább azt csinálja amit szeret. Te mit fogsz csinálni? Elmész dohányboltba eladónak?

2020. máj. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!