Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Veletek történt már olyan,...

Optipolar kérdése:

Veletek történt már olyan, hogy otthagytátok a munkahelyeteket egy olyan állásért, amiről azt gondoltátok, hogy jobb lesz, és később megbántátok?

Figyelt kérdés
Tavaly volt egy részmunkaidős (havi 80 órás) állásom, ahol jó volt a munkahelyi légkör, és viszonylag jól is fizetett, tehát szerettem ott dolgozni, tetejébe a szakmámban voltam. Mellette be tudtam vállalni egy kötetlen állást (szintén a szakmámban), így az anyagi helyzetem is jó volt. Ott viszont csak szerződéssel alkalmaztak, amit idén januárban már nem hosszabbítottak meg, mert ez egy projekt volt. A magasabb fizetés reményében idén januárban (nem örömmel) feladtam a részmunkaidős állásomat, és elvállaltam egy heti 40 órás teljes állást, kb dupla annyi fizetésért. A gond csak az, hogy hiába keresek jobban, a munkahelyi légkör rossz, a főnököm frusztrtált, amit rendszeresen rajtunk vezet le, ami rányomja a bélyegét a bent töltött időre, ráadásul a munka amit végzek, nem nyújt semmilyen szakmai pluszt. Veletek történt már hasonló eset? Érdekelne a véleményetek, hogy Ti miként tudtatok egy hasonló helyzetet megoldani.

2020. máj. 2. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Velem is volt ilyen, egy magyar középvállalkozásnak dolgoztam 9 évig, aztán onnan továbbugrottam külföldre egy kisebb multihoz - a magyar cég is elég retek hely volt, de a külföldi meg pláne.


Ugyanakkor a munkahelyeknek sok esetben nem az a céljuk, hogy te ott jól érezd magad és évekig lubickolj, hanem, hogy a CV-d építsd. A multinál megtanultam egy rakás új dolgot, olyasmiket, amiket a magyar cégnél sosem tudtam volna, aztán két év múlva ugrottam továb egy még nagyobb céghez még több pénzért.

2020. máj. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt, többször is. Úgy oldottam meg, hogy még próbaidő alatt (amíg intenzíven benne voltam az álláskeresésben) váltottam. Ha jól emlékszem 3 alkalommal volt ilyen a karrierem során.
2020. máj. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló!

És azóta jobb helyen vagy?


Második hozzászóló!

Most próbálom a "kiskapukat" keresni, hogy vissza tudjak menni a szakmámba, lehetőleg már nem részmunkaidősként. Akár még a volt helyemre is visszamennék. Az ottani kollégáimmal máig tartom a kapcsolatot, a főnökeimmel jó viszonyban váltunk el. Talán nem veszett fejsze nyele, csak ugye most a járványhelyzet miatt nem jó ugrálni.

2020. máj. 2. 14:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer volt ilyen. De az teljesen szabad döntésem volt, csak az új hely szimplán átvert. Két és fél hónapot húztam le, aztán továbbálltam.
2020. máj. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, igen, azóta volt még két ilyen továbbugrásom. Ahol most vagyok, hát az egy kicseszettül unalmas meló, viszont a kollegák kedvesek, a fizu meg brutál jó.
2020. máj. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen, bár tény hogy azt az állásomat muszáj is volt ott hagynom, mert diákmunka volt, és lejárt a tanulói jogviszonyom. Viszont nagyon szerettem, és már bánom, hogy nem kérdeztem meg a főnököt, hogy fel tudna-e venni teljes állásba. Egy próbát legalább megért volna. Szóval ott hagytam ezt a helyet az első teljes állásomért, ami elsőre ígéretesnek tűnt, de aztán olyan rossz volt, hogy másfél hónap után leléptem mert már nem bírtam tovább. Utána alíg tudtam állást találni, mert mindenki attól tartott, hogy tőlük is lelépek próbaidő alatt. Úgyhogy majdnem 4 hónapig ültem otthon munka nélkül.
2020. máj. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!