Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik most a virus miatt...

Akik most a virus miatt elvesztették a munkájukat most mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Vendéglátásban dolgoztam kb havi 380ezerért most mezőgazdaságba dolgozok 800ft órabérért. Ez szerintetek normalis?

2020. máj. 4. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a normális ? A megszokott ? Semmi sem stabil sem örök . Állandó bennünk a nyomás a boldogulásunkért meg a biztonsag keresésre . Ez is valtozhat elmúlik ,most rossz nyomaszto megélni . Mások mindent vesztettek csak a kétség maradt .
2020. máj. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen a világ!

Nagyapám zsaru volt. Biztos háttér. Aztán a rendszerváltás után le kellett szerelnie, mert nem volt érettségije.

Rokonom határőr. Megszűntek. A rendőrség meg nem vette át a kora miatt.

2020. máj. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
380-ért? Akkor gondolom havonta jó sok pénzt félretettél, megspóroltál, mert ennyiből már lehet, ha nem élsz nagy lábon.
2020. máj. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

Mi a kérdés?


Évente 3 hónapot 380 ért, az kemény!


Esetleg, ha kevesled, legyél vállalkozó!

Vállalkozz, hogy esetleg a teljes vagyonoddal felelj a cégért, minden kockázat legyen a tiéd.

2020. máj. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom feketén, nettóban kaptad azt 380-t. Ha abból nincs tartalékod, az elég furcsa....
2020. máj. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Vendéglátásban dolgoztam kb havi 380ezerért"


Mint ahogy előttem is írták, gondolom, ebből minimálbérre voltál bejelentve és a többi zsebbe ment.

Egyrészt ebből tényleg félre lehet tenni, másrészt meg ha nem a java zsebbe ment volna, akkor most nem lenne gondod, hiszen 3 hónapig kaphatnád az álláskeresési támogatást - az idő alatt meg csak találnál munkát.

2020. máj. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Mi is vendéglátósok vagyunk, mindketten itthon most kb augusztus végéig. Akkora tervezzük az újranyitást. Addig államvizsga, jogsi, tanfolyamok, kert rehabilitáció, mezőgazdasági tevékenységek volumen növelése, majd visszanyitásra így olcsóbb lesz az alapynag beszerzés is növelt saját termesztéssel, ingatlan felújítások s.k. része, sok olyan dolog, amire vendéglátó mellett nem volt idő az elmúlt években. A jól fizető vendéglátásból meg lett annyi jogosultságunk ( álláskeresési járadék, áfa visszaigénylés, 1-5 évre visszamenőleges követeléskezelések, hozamok, bérleti díj, stb. ), hogy kihúzzuk azt a 4-5 hónapot anélkül, hogy a saját tartalékokat fel kellene élni. Kevesebbet költünk, de nem drasztikusan, számlákat fizetjük, hiteleket éven belül zömében kilőjjük a moratorium alatt . A pörgés ami hiányzik jobban. Most inkább nyugdíjas tempóban vagyunk :-)
2020. máj. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Most nézem, szakács vagy?!


Én Chef De Partieként kaptam 1400 eurot. Plusz teljes ellátást. Kérdés a 380-ból mennyi volt a kiadásod az elmúlt években, hogy nem maradt belőle?


Egyébként most tervezünk egy ismerősnek is egy saját vendéglátó helyet, korábban konyhafőnök volt, dupla annyirt amit Te kaptál, de tart attól, ha vissza is indul a vendéglátás, a munakerő túlkínálat miatt az alkalmazotti bérek nem fogják elérni a korábbi szintet. Ő inkább sajátot nyitna két hónapon belül.

2020. máj. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a szállodaiparban dolgozom/dolgoztam.

Eddig jól ment a szekér, de most egyik pillanatról a másikra nulla lett a bevétel.


Most a megtakarításokat használom, és vállalkozást indítok éppen. Talán végleg felhagyok a turizmussal.

2020. máj. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!