Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 8.5 millió ft-os lakásnál...

8.5 millió ft-os lakásnál mennyi első lakáshoz jutóit kellene kapni?

Figyelt kérdés
2020. máj. 5. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az az "első lakáshoz jutói"? Hitel?
2020. máj. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A 35. év alatti első lakáshoz jutók kaphatnak 50% illeték kedvezményt, ha a megszerzett tulajdon értéke nem haladja meg a 15 millió forintot.


Az illeték a vételár 4%-a. Ez 8,5 milliónál 340 ezer ft. Ennyit kellene befizetned vagyonszerzési illetékként.


Nem kapsz semmi pénzt, hanem 340 ezer helyett csak 170 ezret kell majd fizetned. Ezt "kapod".

2020. máj. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1. Nekem is több perc volt, mire kitaláltam mit akar a kérdező, mert nem volt túl jó a megfogalmazás. Van egy ilyen támogatás, amit a 2. válaszban írtam le, valószínűleg arra gondolt.
2020. máj. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az első lakáshoz juttói “támogatás “ ezt szerintem lehet érteni , de el magyarázom , az az hogy mikor elsőnek vásárolsz lakást és pl 4 millió Ft akkor annak a 10 % kapod meg azaz 400 ezer Ft-ot tehet én azért kérdeztem mert mi 8,5 millióért vettünk lakást de nem 850 ezret kaptunk hanem csak 500 ezret , és ez nem a 10% azért írtam ide mert kiváncsi voltam hogy miért csak ennyit és nem pedig a 10% kaptuk meg ! Lehet változott vagy valami ilyesmi
2020. máj. 6. 00:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok, de ti akkor most nem ugyanarról beszéltek, vagy igen?
2020. máj. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!