Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3-as diplomával, ellenben 3...

3-as diplomával, ellenben 3 év szakmai tapasztalattal van esélyem bekerülni a McKinsey-hez?

Figyelt kérdés

majdnem 4 évvel ezelőtt azért választottam a BGE-t a Corvinus helyett, mert volt duális képzése, nekem meg fontos volt, hogy az első perctől kezdve szakmai munkát végezzek. Azt mondom, életem legjobb döntése volt. Az egyetem szívás, a tantárgyak 90%-ának semmi értelme, viszont a munkahellyel sikerült fél év után megállapodni. Heti 30 óra munka, sokkal jobb fizetéssel, szakmai trainingekkel, céges telefon/laptop, alkalom adtán még autó is jutott, meg külföldi út. Gyakorlatilag 2,5 éve már egy junior kontroller munkáját végzem, és elégedettek is velem. Az egyetem viszont elég rosszul megy, 3-as átlagom van, de nem bánom, mert akármit tanultam ott a szakmai tárgyakból (pl.: számvitel), egyáltalán nem úgy működik a munka világában. A sok munka miatt szakkolira, diákszervre, és erasmusra nincs lehetőségem.

Viszont nem szeretnék örökké kontrollinggal foglalkozni, még akkor sem, ha a diploma után, ami 2021 januárra meglesz, garantált a feljebb lépés és a jobb fizetés, bőven nem lennék pályakezdő. A tanácsadás érdekelne, de nem tudom, hogy a 3 évnyi szakmai tapasztalatom egy nagy presztizsű német multinál kompenzálná-e azt, hogy nem az ország legelitebb egyetemén végeztem kitűnőre és voltam a Rajk szakkoli elnöke.

Szakmai körökben, vagy releváns tapasztalattal rendelkező személyek válaszai érdekelnének.


2020. máj. 6. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Általában nem szokták nézni a diploma minősítését.
2020. máj. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy mondom, hogy duális képzés ide-oda, BGE vagy BCE (vagy bármi más): a gazdasági képzések mellett szinte mindenki dolgozik. Mármint nem krumplit süt, hanem szakmai munkát csinál, évekig.


A diplomám minősítését pedig sosem nézték, azt sem tudom már melyik fiókba süllyesztettem.

2020. máj. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Általában nem szokták nézni a diploma minősítését"


Általában nem, de mckinsey és bcg sajnos megnézheti még az indexed is.

2020. máj. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
McKinsey és BCG tipikusan azok a helyek, ahova még a kitűnő bizonyítvány sem elég.
2020. júl. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha globálisan nézzük, akkor könnyebb bekerülni a Harvardra (~4%), mint a McKinsey-hez (~1,5-2%).


A kiválasztási lépcsőfokok: CV screening // Imbellus game // 3x60 perc interjú // 2x60 perc partnerinterjú (adott esetben még egy kör lehetséges, ha nincs konszenzus az offerről az interjúztatók között)


Ide tényleg nem kerül be tévedésből, vagy szerencsével senki. :)


Amiket felsoroltál (több felsőfokú nyelvtudás, külföldön végzett mesterszak, diákszervezeti tagság, jó jegyek) ahhoz jó, hogy a CV screening körön továbbjuss. De utána ezek már nem érdekelnek senkit: ha nem tudod megfelelően megoldani a játékot, vagy "nem vagy elég strukturált" az interjúkon, kiszórnak.


Hatalmas irodalma van a jelentkezési folyamatnak, gyakorlatilag egy konkrét iparág épült rá, elképesztő pénzeket elkérnek egykor ott dolgozó emberek egy-egy próbainterjúért (2-300 EUR / alkalom). Ha tényleg érdekel a dolog, keress rá a neten, ajánlom pl. a PrepLounge nevű oldalt.

2020. nov. 21. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!