Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Táppénz alatt kirúgtak a...

Táppénz alatt kirúgtak a munkahelyemről, ez hogyan lehetséges? Gerincműtétem volt, hamarosan gyógyultnak számítok, mindenféle előjel nélkül mondott fel a munkáltató, Mt.66. § (2) bekezdés indokkal.

Figyelt kérdés
"A felmondás indoka a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával, képességével vagy a munkáltató működésével összefüggő ok lehet." Ez mit jelenthet az én esetemben? Ha jól tudom még táppénzcsalással is megvádoltak szóban, pedig gerincműtétet elég nehéz lenne bekamuzni szerintem...Össze vagyok zavarodva.

2020. máj. 8. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Pereld be őket mert ezt tuti te nyernéd.
2020. máj. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pedig felmondhat a munkáltató. 2012 előtt nem lehetett, de most már igen.

[link]

2020. máj. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam rajta, viszont pont most értesültem, hogy a fél bandát kirúgták, viszont ők nem voltak táppénzen mint én... Ez akkor is elég patkány dolog, hol, fogok most munkát találni, betegen pláne.
2020. máj. 8. 15:31
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

Fel lehet mondani táppénz alatt a munkavállalónak. Viszont a felmondási idő akkor kezdődik, amikor vége a táppénznek.

Mivel ők mondanak fel, úgy a felmondási idő felére fel kell menteniük a munkavégzés alól,de fizetés jár erre az időre.

Utána regisztrálhatsz a munkaügyiben.

2020. máj. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!