Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes háztartási gépszerelőn...

Érdemes háztartási gépszerelőnek tanulni?

Figyelt kérdés
Jövőre ha minden jól alakul továbbra is, megszerzem a földrajzos diplomámat. De nem hiszem, hogy ebben az irányban szeretnék tevékenykedni, de nyilván a cél előtt nem fogom ott hagyni az egyetemet. Van B tervem, a háztartási gépek érdekelnek egy ideje, kitanulnám a szakmát. De érdemes a mai világban háztartási gépszerelőnek tanulni? Ugyebár a mai készülékek javíthatósága is kérdéses, ahogy hallottam. Itt, a városomtól 50 km körzetben egy-két ember van, az egyiket nagyon szidják.
2020. máj. 8. 15:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Amúgy megjegyezném, hogy nem a meggazdagodás a célom vele, nyilván fontos a pénz is, de másodlagos számomra.
2020. máj. 8. 15:46
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Háztartási gepszerelo? Ilyet még tanítanak??? Na nemár... Ne idegesíts már

Ma már senki nem hív szerelőt, hanem visszavisza a cuccot gariba vagy vesz egy újat.

2020. máj. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
F.sza
2020. máj. 8. 16:46
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos nehéz szakma.

Egy villanyszerelő elmegy lámpát felrakni 8 db megvan 3 óra alatt 40e Ft.


Jön a mosógép szerelő szétszedi, lebontja , megvan a hiba 4-5 órát elkinlodik vele és alkatrészt szerez azt újra szereli össze.

25 az alkatrész kérjen annyit mint a villanyszerelő 2*40et ? Az 100e Ft.


Kimesz szetszeded a gépet nem javítható. Mit kérsz ?

Ha 10 ezret kérsz mert a fél napod elcseszted akkor 4000 marad belőle mert a kocsi kopik etc, és egy szemet kis köcsög leszel mert ennyit kértél, miközben a nevét le nem tudja írni ember az építkezésen lazán napi 14et hazaviszi segédmunkásként.


Szóval érted..

2020. máj. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
#4 Nagyon jó hasonlatokat említett. Háztartási gépszerelés már nem éri meg. Ismerek két háztartási gépszerelőt a szülővárosomban, úgy ~6-8 éve mindkettő átállt kereskedelemre és ipari kisgép javításra. Az egyik már egyáltalán nem vállal háztartási gép szerelést mert nem éri meg neki, nincs rajta haszon, pont azon okoknál fogva amit előttem leírtak. Ma már nem az van, mint a 90-es években, hogy 20-30 eft egy átlagos fizetés, és 2-3 havi fizetésért veszel egy fagyasztóládát, mosógépet vagy egy havi fizetésért egy mikrót. A gépek árai nem sokat változtak hála a kínai piacnak, viszont a fizetések azóta nőttek, ma már egy melós egy napi béréből tud venni magának egy mikrót. Neki akkor éri meg javíttatni, hogy ha 5-10 eft-ért megcsinálod, mint 20 évvel ezelőtt. De neked a mai adók és egyéb költségek mellett nem éri meg 5-10 eft-ért 2 órát szívni egy mikróval, meg még a parkolást is fizesd ki, vagy vidd be a műhelybe. Én nem indulnék el ebbe az irányba.
2020. máj. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
"viszont a fizetések azóta nőttek" még mielőtt valaki belekötne, ezt forintosítva értettem, reál értékben a gépek lettek annyival olcsóbbak az elmúlt 20-25 évben. Előző voltam.
2020. máj. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Igen pepecselős munka de nekem ekèg sok munkám van ès elèg jól keresek vele de meg kell normálisan tanulni a szakmát meg tovább kèpezni magad
2020. jún. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!