Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jogszerű az hogy...

Mennyire jogszerű az hogy szakmunkásként dolgozik vki, szakmunkás mkörenek megfelelöen, ennek ellenére papiron segédmunkás és csak segédmunkásbért kap?

Figyelt kérdés
Mit lehet ilyenkor tenni? Amikor elhelyezkedtem még nem tudtak szmunkásnak fölvenni mivel még nem volt meg a végzettségem,de rá pár honapra már megvolt,mégsem minösitenek át,mondván nincs rá pénz.

#fizetés #munkaügy #munkaugyi biroság
2017. jan. 4. 05:28
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen mindegy a végzettséged, ha segédmunkásként kötöttél munkaszerzödést, akkor az számít.


Olyan nincs, hogy X végzettséggel csak annak megfelelö munkakörben leket valakit alkalmazni!


Ha te önként aláírtál olyan szerzödést, amiben ilyen státuszod és béred van, akkor minek alapján akarnál reklamálni? A szerzödés mindkét félre nézve kötelezö, a munkaadóra is, meg rád is.

2017. jan. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De azota megszereztem a szakmai papirt tehát uj szerzodes kellene,csak a pénz miatt nem akarják,volt rola szo de végul elmaradt a dolog,igy szakmunkázok segédmunkásként igy vagy folmondok vagy folvesznek hulye lennek igy dolgozzni nekik
2017. jan. 4. 08:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Műanyagipari szakirányon végeztem vegyészmérnökként, gépkezelőnek vettek fel bruttó 126e-ért. A részleg teljes alapanyag és késztermék készletezése az én feladatom lett, anyaghibáknál ötleteket javaslatokat kellett adnom. Laborban dolgozok szabadsága esetén átettek oda kisegítő személynek, mindezt az alap feladatokat kiegészítendő.


A túlórákat nem fizették, hiszen teljesítménybérben az elkészült termékszám után járt a plusz pénz, folyamatosan kerestem állást, de nem jártam sikerrel.


Mikor egy laboráns elment máshova és egy mérnök is nyugdíjba vonult átvezényeltek teljes időben a helyükre. Két hetet kértek, hogy meghirdethessék az állásokat, ebből 3 lett. Részt vetem az interjún, mindkét pozíció esetén, ugyanazzal a 2 emberrel beszélgettem el. Kicsit vicces volt bementem 20 perc interjú, vártam 3 embert és ismételten 20 percben végigkérdezték ugyan azt, mint korábban.


A részlegvezetőmtől másnap megtudtam engem vesznek fel, de kell nekik 1-2 hét a papírmunka elvégzéséhez... 8 munkanappal később jött egy új emberke, mindenkivel nagylelkűen kezet fogott bemutatkozott, ő az új mérnök a laborban :)


A főnökömet "kérdőre vontam", megnyugtatott engem a laboráns pozícióra vettek fel, további 2 hét eltelt végeztem a laboráns feladatokat. Egyszer csak benyögte az új emberke, a fiának egyetem mellett milyen jó kis gyakorlati helye lehetne itt a laborba. Másnap már körbevezették és felvették részmunkaidőbe, engem visszatettek a gépkezelőnek, de részmunkaidőt elvárták volna mellette laboránsként fizetés nélkül heti 6nap 4órában + betanítani az új srácot


Megköszöntem a lehetőséget és nemet mondtam, erre a cég is megköszönte, hogy náluk dolgoztam. Az utolsó havi fizetésem nettó 37 250Ft-ra jött ki, hiába voltam heti 6 napot napi 10 órában a laborban.


Erre mit lehet mondani? IGAZUK VAN! Gépkezelő voltam csak teljesítménybérezésben, nem hoztam a gépen a darabszámot, papíron sosem dolgoztam a laborban, örülhetek, hogy a minimumot megadták!

2017. jan. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A helyedben keresnék másik munkahelyet, ezekszerint ahhoz amunkakörh
2017. jan. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na szóval, a helyedben keresnék másik munkahelyet és leszámolnák, vagy beszélnék a főnökkel, mire számíthatok a későbbiekben, a közeljövőben. Ezek szerint az a munkakör amit te betöltesz nem is igényel szakmai végzettséget, akkor mond meg nekik vegyenek fel 8 általánossal embert aztán dolgozzon az nekik. Ez teljesen olyan dolog mint mikor segédápolói státuszba, minimálbérrel, iskolai végzettségek nélkül alkalmaznak, alkalmaznának egy szakképzett ápolót több bizonyítvánnyal, hát hogyan már, hogyan képzelik ezt (?)
2017. jan. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mit szóljunk mi, akiket közmunkában foglalkoztatnak mélyen a minimálbér alatt? Közben a munkahely és a munka megköveteli a szakképzettséget.
2017. jan. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!