Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküli segély hogy jár?

Munkanélküli segély hogy jár?

Figyelt kérdés

4,5 évet dolgoztam egy cégnél, sajnos kirúgtak mert nagyot hibáztam.


Ebben az esetben ugye elvileg jár munkanélküli segély, mivel 3 év után már jár.


Van ez a kalkulátor: [link]


Miért úgy írja, hogyha a "Munkavállaló rendes felmondása" illetve a "Munkaadó rendkívüli felmondása" opciót választom ki, hogy 2020. 08. hótól kezdődik a munkanélküli segély folyósítása? Nem értem!


Köszönöm.


2020. máj. 10. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Én sem értem, de válaszd a "Felmondás-megszűnés" opciót.


Álláskeresési járadék úgy jár, hogy az igénylés napját közvetlenül megelőző 4 évben legyen legalább 360 napnyi beszámítható jogviszonyod.

Ha Neked volt 4,5 éved, akkor Te a maximális 90 napra vagy jogosult az ellátásra.


Minden 10 napnyi figyelembe vehető idő 1 napnyi ellátásra jogosít, de maximum 90 nap!


Az ilyen kalkulátorok semmit nem érnek, pontos adatot nem fogsz megtudni belőle. Ugyanis a járadék összegét az igénylést közvetlenül megelőző 4 naptári (teljes) negyedév átlagbéréből számolják ki. Az, hogy megadsz egy valamilyen havi összeget, vajmi kevés ide.

2020. máj. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Régen valóban számított, hogy milyen módon szűnt meg a munkaviszonyod, de már évek óta lényegtelen.

A jelentkezésed megelőző 3 évet vizsgálják, az alatt kell lennie 360 nap jogosító időnek. Minden 10 jogosító nap után jár egy járadékos nap.

A járadék összeg a utolsó 4 naptári negyedévben elért bruttó jövedelmedből számolt napi bruttó összeg, amiből SzJA előleget és nyugdíjjárulékot vonnak (15+10 %)

[link]

2020. máj. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az utolsó 3 hónap átlagát nézik.
2020. okt. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az utolsó 3 hónap átlagát nézik."


Erre semmi szükség nem volt... :)


Előtte már megírtuk, hogy "a járadék összegét az igénylést közvetlenül megelőző 4 naptári (teljes) negyedév átlagbéréből számolják ki."


Ez még most is így van.

2020. okt. 9. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!