Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérné nekem megcsinálni az...

HKO123 kérdése:

Megérné nekem megcsinálni az emelt szintű Cambridge angol nyelvvizsgát? Többi lent.

Figyelt kérdés

Munkahelyen mennyire nézik kinek milyen típusú nyelvvizsgája van? És mennyire számít, hogy közép vagy emelt szintű? Kulcsfontosságú ezek közül bármelyik is?

Dilemmában vagyok, mivel esélyem lenne lerakni júniusban a középszintet, de nagyon szerettem volna az emelt szintet. És minden féleképp Cambridge (sajnos sznob vagyok ilyen téren, meg úgy vagyok vele, hála a környezetemnek, akik lenézőek, hogy vagy rendes vagy semmi). Viszont, most 11. tagozatot végzem, és olyan csoport aki készülne az emelt szintre (C1), csak novemberben indulna, ami nekem késő az érettségi és az egyetem miatt. Más nincs is itt a környéken aki vállalna felkészíteni emelt szintre főleg Cambridgeire. Egyetem idő alatt se tudnám folytatni, ha belecsúsznék, mivel más városba, messzebbre, konkrétan másik országba mennék tanulni, ott pedig az órák nagyon drágák. Magamtól nem vállalnám, hogy felkészüljek.

Nagy lépés,ugrás lenne meg nagy szó. De szeretném lezárni, ha lezárom, teljesen tisztázni, hogy ne idegesítsen, kísértsen. Mert a jövőben más nyelvekkel szeretnék foglalkozni, és nem visszatekintgetni meg bánni, hogy kifizettem a B2 középszintet utána meg menni meg fizetni újra C1-et.

Illetve ami fontos lehet, nyelvekkel kapcsolatban szeretnék tovább menni. Fordító, vagy tanár. És akkor alapjáraton ha befejezem megvan a C2-es szint nemde?

Így kellene eldönteni mennyire lenne fontos nekem most szenvedni C1-ig, fizetni, időzni stb. Csak magam nem tudom elhatározni. Szerintetek mennyire fontos, hogy milyen típusú és színtű a nyelvvizsga? Nem mindehol veszik véresen komolyan? Főleg ha vannak mellette más nyelvek is. Pl van már sikeresen letett emelt szintűm.



2020. máj. 6. 10:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Kicsit nehéz elengedni, mivel eddig úgy voltam, hogy angolból is kellene emeltszintű, mivel világnyelv stb. De... majdhogynem azt kérem győzzetek meg róla, hogy nem. Persze csak őszinténm.Tudom, saját hülyeség ez az egész. Segítsetek tisztázni.
2020. máj. 6. 10:21
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is, nincs olyan, hogy “emelt szintű” nyelvvizsga, ezt felsőfoknak hívják. Cambridgenél van a CAE és a CPE, előbbi a C1, utóbbi a C2 (anyanyelvi) szint.

Ha nem kéri konkrétan az adott hely, hogy ez meg ez kell (pl angol egyetemek szoktak Cambridget. IELTS-et kérni), akkor teljesen mindegy, milyen papírod van, ha valóban szükséges a munkához a nyelv, úgyis tesztelni fogják a tudásod, ha nem, akkor meg legyen bizi és kész.

Mi lenne, ha várnál a B2 vs C1 döntéssel mondjuk jövő november-decemberig? Addig még sokat fejlődhetsz. Ha pedig nem vagy biztos a felsőfokban, menj el a középfokra, mert az is 28 pont, ami a semminél sokkal több. Bár annyi még van, hogy ha angoltanárnak akarsz menni (feltételezem a kérdés alapján), oda kell az angol emelt, az pedig egyrészt 60% felett B2-es nyelvvizsgával egyenértékű, másrészt akkor angol nyelvvizsgáért nem kapsz pluszpontot. Abban sajnos nem vagyok biztos, hogy az angoltanári diploma C1-nek vagy C2-nek számít, de talán utóbbinak.

Kicsit egyébként visszavehetnél ebből a nagyképűségből, már bocs. Mi az, hogy “rendes”? Ezek szerint neked még egy “nem rendes” helyen sem sikerült eddig letenned azt a vizsgát, akkor meg pláne mi alapján beszélsz ilyen magas lóról? Ne haragudj, de ez borzasztó irritáló, és lehet most nyugodtan lepontozni, bunkónak tartani.

2020. máj. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig, túl hosszú.

Emelt szintű nyeévvizsga nincs, az mintha az érettségi lenne, közép-meg felsőfokú van.

Tapasztalatom szerint nem érdekli a munkáltatókat, hogy milyen nyelvvizsgád van, vagy van-e egyáltalán. Biztonyos helyeken igen, de én például folyékonyan beszélek németül, napi szinten használom a munkámban, mégiscsak középfokúm van. Sose tartottam fontosnak kiadni még x ezer forintot arra, hogy legyen egy papírom, mert még senki sem kérte.

2020. máj. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ilyen nyelvvizsgát akkor érdemes letenni, ha brit egyetemre akarsz menni.


Nekem kettő darab b2 nyelvvizsgám van, viszont vagyok C1 szinten mindkettőből.

2020. máj. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Cambridge C2-es nyelvvizsgám van. Az életemben senki nem nézte. Sőt, konkrétan pont a héten vettek fel helyettem egy csókost, aki angolul nem is tud, egy angol nyelvtudást igénylő helyre... csak mert a főniasszony strómanja.


Szóval szerintem ne törd magad, ez a világ már nem a tudásról szól. :)

2020. máj. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megcsinálnám a B2t, teljesen mindegy, hogy Cambridge vagy TELC (nem tudom van-e még egyáltalán, én még ott nyelvvizsgáztam, akkor az volt a legkönnyebb). Legyen egy akármilyen papírod, az alapnak jó. A tudásod viszont legyen bőven felette, és ne hagyd elkopni. A legrosszabb, amit egy nyelvtudással tehetsz, hogy félreteszed.


Később, ha már van munkatapasztalatod, úgysem azt írja az ember a CVjébe, hogy nyelvvizsga, hanem hogy nyelvtudás. Én pl 2005ben még a gimiben nyelvvizsgáztam, a CVmben mégis az van, hogy C1es a nyelvtudásom, mert így is van. Levizsgázni eszem ágában sincs.


A nyelvszakos diploma valóban C1es nyelvvizsgát ér. De ez is csak adminisztratív kérdés.


És jól írták előttem: középfokú és felsőfokú nyelvvizsga van, meg középszintű és emelt szintű érettségi.

2020. máj. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagy segítség.

Az első válaszolónak: sajnálom, hogy nagyképűnek ítéltél meg. Kicsit bánt, de lehet igaz. Minden esetre nem sértődtem meg, ment a zöld.

Van egy C1-es orosz nyelvvizsgám, amit az Origo nyelvvizsgaközpontban tettem le. Ezután mindenki csak szekált a környezetemben, hogy az semmit se ér, miért ilyen büfé, noname vizsgát választottam, kidobott idő és pénz. Na ezek után határoztam el, hogy angolból valami embereset teszek. Tudom nem kellene minden ember locsogását meghallgatnom, de valahol ez motivál. A nyelviskolába, ahova járok a tanárok és az ismerőseim is mindent lenéznek ami nem Cambridge. Én nem. Nem ez alapján ítélek meg egy embert. Őszintén teszek rá. Én csak a sajátomon kattogok. Ez a beállítottság csak rám tapadt, mint a kosz, és egy megfelelési kényszerként van. De nem nézek le senkit és sajnálom, hogy ez jött le, pedig tipikusan az ellenkező fajta ember vagyok :D. Lehet azért sikerült ilyen irritálóra, mert rögtön írtam miután kiderült, hogy 2 napom van eldönteni, befizetni meg ígyesen a C1-es tervemtől elesek, amit olyan régóta dédelgettem. Szüleim abszolút nem szólnak bele ebbe, tőlük nem kérhettem segítséget. Anyagilag is én állom. Nem magyarázkodom fölösbe. Lényeg az, hogy idegállapotban írtam, de nem akartam tényleg senkit megbántani, és elnézést ha sikerült azért.

2020. máj. 6. 18:29
 8/10 A kérdező kommentje:
:) béke emberek
2020. máj. 6. 18:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Ami időnkben az Origo volt a legnehezebb vizsga, mert ott volt fordítás is. Fura.


Na mindegy.


Amúgy keress egy olyan nyelvvizsgát, ami 80% felett C1et ad, 60-80 között meg B2t. Legyél pragmatikus.

2020. máj. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg felsőfokon tudsz oroszul, az egy qrva hasznos tudás. Eszem megáll, milyen hülyeségeket mondanak, hogy büfé meg blablabla. Péklapáttal kéne őket megsimizni. Egyébként sanszos, hogy irigyek, mert tudják, mekkora bónuszod van neked velük ellentétben :D az angoltudás ugyanis olyan, hogy alap dolog, hogy legyen, nem extra, ha viszont nincs, az gond. Neked meg van egy nem mindenki által beszélt, de hasznos nyelvtudásod is mellé.

Cambridgeről alkotott véleményem fenntartom, ha nem mész kifejezetten olyan helyre, ahol azt kérik, akkor semmivel se lesz az itthoni piacon értékesebb egy Orígónál vagy Euroexamnél.

2020. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!