Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres ma Magyarországo...

Mennyit keres ma Magyarországon egy építészmérnök?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ezt pozíciótól, tapasztalattól és tervezői engedélytől is függ de akinek valamilyen infója van az megosztaná velem.

2020. máj. 17. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon-nagyon változó, ahogyan írod.

Kezdőként általában egy bérminimum érhető el. Aztán ha ügyes vagy, akkor lehet lépkedni, 200-250 ezer. Kedvelt itt is a szürke foglalkoztatás.

Én 6 év alatt jutottam el bejelentett bruttó 600 ezerig (nettó 350 körül) + katával havi 100-200 plusz jövedelemhez. De munka mellett msc-t végeztem, most maszekolok éjjel és hétvégén, jogosult tervező vagyok és energetikai tanúsító és elég jó vagyok a szakmában. Kollégák hasonló gyakorlati idővel elejtik 5-kor a ceruzát, jogosultság nincs, maszek nincs, 200-250 körül visznek haza. Szóval nagyon függ a beállítottságtól.


Ha vállakozó vagy, akkor lehet ennél többet. Csak ahhoz ügyesség, helyezkedés, kapcsolatok kellenek. Nem lehet tojáshéjjal a popón beleülni, aztán várni, hogy jöjjön a tuti. Vagy kivitelezésben elhelyezkedni, de az meg egy rondább világ, ott könnyű kiégni. Viszont tapasztalatszerzésnek nagyon jó kiképzőtábor.


Szó mi szó, melós szakma, én nagyon szeretem, de vannak jobban fizető állások.

2020. máj. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezért is kérdeztem mert pályakezdőként műszaki előkészítő pozícióban nettó 220-at keresek de ez Pesten elég kevés.

A kivitelezés az nem nekem valóban a tervezői engedély előtt még vissza kéne ülnöm két évre az egyetemre.

Most arra gondoltam, hogy rá kellene gyúrnom a jó látványtervek készítésére hátha azzal valami új jó munkahelyet találhatnék.

2020. máj. 18. 00:30
 3/4 anonim ***** válasza:

A műszaki előkèszítès már a kivitelezès rèsze. 220 kezdőkènt kifejezetten jó fizu. Tervezői jogosultság, nem engedèly.

A látványtervezès is csak akkor fizet jól, ha profi vagy ès elcsípsz egy nagyon keskeny szeletet a piacból. Ma már olyan látványtervwző progik vannak, amit bárki tud használni ès látványos az eredmèny. Igazán minősègi munkára kicsi az igèny, de azt megfizetik.


De ne aggódj, majd alakul. Az msc-t csináld meg, nem nehèz.

2020. máj. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
220 kezdőként ebben a szakmában nagyon jó Budapesten is. Ennél sokkal többet a kezdő programozók sem kapnak.
2020. máj. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!