Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire számíthatnék ha várhatóan...

Mire számíthatnék ha várhatóan 19 év közalkalmazotti lét után versenyszférába kerülnék?

Figyelt kérdés

Van egy közeli rokonom aki 9 éve elintézett nekem egy közalkalmazotti helyet,egyébként rosszul fizet de ha azt nézem hogy 8 ból csak 2-3 órát dolgozom akkor elég jó.

Szóval a baj ott kezdödik majd ha a rokonom nyugdijba megy 10 év múlva akkor nem garantált hogy az új nem fog lecserélni és kérdésem az hogy mire számíthatok versenyszférába majd egy érettségivel és egy okj-val 41 évesen.



2020. máj. 18. 13:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Most még 31 vagyok csak, 9éve vagyok közalkalmazott.

41 leszek mikor lehetséges hogy váltásra kényszerülök és úgy lesz 19 év benne ha maradok addig.


Egyébként nem haszontalan a munka maga szerintem, csak kevés és könnyü, kollégák amiatt is sírnak, egyébként is itt mindenki valakinek a valakije, ismerettségi alapon bekerülés jellemző, ráadásul kifejezetten a tápláléklánc alja, tehát a szerény megyei átlag fizetés, nem álomhely, csak kényelmes ahhoz képest hogy van ahol ezért a kevésért is keményen kellene dolgozni

2020. máj. 19. 10:13
 12/19 anonim ***** válasza:
45%
Más három műszakban robotol egy gyárban kisebb fizetésért, állambácsinak ebből van pénze, hogy fizesse az alkalmazottjait. Én baromi szarul érezném magam, ha protekciósként, 2-3 órányi érdemi munkavégzés mellett fizetne meg a munkahelyem. Persze még ha így is lenne, akkor is csak a cég részvényeseit lopnám meg, te viszont a magyar adófizetőket. Nem véletlenül alakult ki az állami szféráról az a kép, ami.
2020. máj. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Szabolcs megye, átlagfizetés netto 165 ezer. Nem hiszem hogy ez olyan nagy összeg lenne amit kapok.


De persze a valóság az hogy lehet menni robotolni gyárakba, még ennél is kevesebbért vagy ugyanezért, nagyon kizsákmonyoló gyárakba pedig akár 200 ig is felmehet, de akkor az egészség látja a kárát, meg rengeteg túlóra, folyamatosan változó müszakok. Szerintem nem éri meg.


Másrészről megvan fekete munka, ahol boritékba kapod a 250 ezret de nem vagy bejelentve, szóval összeségében még rosszabb.


Sokszor diplomás ismeröseim sem keresnek többet nálam sőt van aki kevesebbet.


Összeségében borzasztó kevés lehetőség, az is minimálbér.

Szerinted miért vagyok itt mert nincs jobb, igen fizetés nem jó, de környékhez képest átlagos, és ami legfontosabb nem kerül az egészségembe ez a pénz.


De ha mondasz valamit amivel többet tudnék keresni úgyhogy ne kerüljön a jövömbe, éjszakázás stb kizárva, akkor mellékesen elkezdhetem tanulni.

2020. máj. 19. 10:56
 14/19 anonim ***** válasza:
Sztem mindenkepp addig kezdj bele vmi piackepes kepzesbe es erosits ra a meglevo nyelvtudasodra sot tanulj ki még egy nyelvet mert azzal a versenyszferaba el tudsz helyezkedni barhol ahol a perfekt nyelvtudas kell. En a nyelvet javaslom leginkabb s minimum ket nyelv kitanulasat. Az angol nemet ugye alap de sok helyen mar kerik a szlovak orosz stb nyelveket is.
2020. máj. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Nem tudsz tovább közalkalmazottként dolgozni?
2020. máj. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Lehet hogy tudok majd de bizonytalan
2020. máj. 20. 20:43
 17/19 anonim ***** válasza:
76%

Nagyjából arra számíthatsz, amit itt is kaptál.


Utolsó: szerinted ha azonnal kirúgnák, amikor a patrónusa kikerül a képből, akkor mennyire lehet alkalmas?

2020. máj. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Utolsó tökéletesen elvégzem a feladataimat ahogy kell, és jobban dolgozom mint a munkatársaim, nekem fura hogy panaszkodnak mikor alig kell valamit csinálnunk (legalábbis nekem gond nélkül megy) szóval nem értem mire fel húzol le.

Valószinű megmarad a helyem de fent áll a kockázat hogy nem a közszféra már csak ilyen, valakinek a valakije szinte mindenhol így megy.

2020. máj. 20. 20:49
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnél te közalkalmazottként a versenybe kerülni ahogy sok mas tobb szazezer aktív kozszolga kollegad sem.Megtudnátok mi az igazi munka s ti azt nem akarjatok.Persze nyilvan pozitív ha van vegre egy feltorekvo motivalt még aranylag fiatal formálhato nem berogzott emberke aki ki akar tőrni de keszulj fel nem lesz egyszerű. S mégegyszer kiemelem DOLGOZNI KELL..
2020. jún. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!