Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » El tudnék helyezkedni tanárként?

El tudnék helyezkedni tanárként?

Figyelt kérdés

Sajnos pont akkor végeztem, amikor engedték az egyszakos képzést. Magyaros vagyok, 4 évig tanítottam, aztán otthagytam. 10 éve más területen vagyok.

Most viszont a válság miatt úgy néz ki, hogy el fogom veszíteni a munkahelyemet. Arra gondoltam, ha végképp mást nem találok, visszamennék tanítani. Annyira mondják, hogy tanárhiány van. De gondolom nem éppen a magyar a hiány, inkább a reál vagy a nyelv. Pláne így, hogy kihagytam éveket. Szerintetek van esélyem?

Tudom, hogy keveset fizet, meg nem becsülik meg a tanárokat, tudom.

Csak elgondolkodtam rajta.


2020. máj. 22. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Mindenféle tanárból hiány van, szerintem simán el tudsz helyezkedni. Hajrá!
2020. máj. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
hely van, a baj a fizetessel van meg a megbecsulessel
2020. máj. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Fogsz találni. Anyum sulijába is keresnem most asszem.
2020. máj. 23. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy milyen a tanári pálya, már dolgoztam ott. Egyébként nagyon szerettem, de a fizetés miatt hagytam ott. De ha válság van, egy biztos állás.

Amikor pályakezdő voltam, akkor beadtam több céghez is az önéletrajzomat, be sem hívtak, vagy ahova behívtak kiderült, hogy "véletlenül", el sem olvasták az önéletrajzomat. Aztán pár hónap sikertelenség után felhívtam egy tanári állást. Be sem küldtem a pályázatot, azonnal behívtak, még aznap, gondoltam hazafelé beugrok beszélgetni, még önéletrajz sem volt nálam. Szerintem életem legpocsékabb interjúja volt, de szinte könyörgött az igazgató, hogy vállaljam el. Komolyan, szinte megsajnáltam, és azért imponált, hogy ennyire kellenék. Úgyhogy elvállaltam, 4 évig maradtam is. Mint megtudtam, én voltam augusztus 29-én az egyetlen jelentkező.

Azt tudom, hogy a lányomék iskolájában matektanárt keresnek évek óta, és senki nem jelentkezik, már a nyugdíjasokat hívják vissza, meg alsós tanítóból is nagyon hiány van.

Magyarost nagyon nem látom, hogy hirdetnek, illetve persze kétszakost keresnek.

2020. máj. 23. 17:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, néha az egyik szaknak is örülnek
2020. máj. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kicsit hasonló szituban vagyok, bizonytalan a munkahelyem és van pedagógusi diplomám. De annyira kevés a fizetés, hogy egyszerűen nem tudom, hogy élnék meg belőle. Egyedülálló vagyok, lakásvásárlás előtt. Az önerő megvan, azt összespóroltam nagy nehezen, most hitel kellene és tanár fizetésből egyszerűen dunsztom nincs, hogyan fizetném.

Albérletben élek, de nem szeretnék itt megöregedni :/

Biztosan találnál állást magadnak, lasszóval fogdossák a tanárokat és bele is jönnél a melóba, nyilván. Egyszakosként is.

2020. máj. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tömeges leépítéseket mondanak, és ha itt ennyien el leszünk küldve, nem lesz könnyű állást találni. A multik tele vannak pályaelhagyó tanárral. Még a végén kénytelenek leszünk visszamenni az iskolákba.

Szerencsére nekünk nincs hitelünk, és már lakásunk is van, a férjem jól keres. Persze a pénz mindig jól jön, és nem esne túl jól, ha fele annyiért kéne dolgozni, mint most. Majd meglátjuk. Nézegettem az álláshirdetéseket, van pár magyaros a városban, és most még nincs is igazán szezonja, meg nem is tudom mindet meghirdetik-e.

Egyébként a lányom osztályfőnöke pont így járt, mint én. Azt mondta, hogy pénzügyi intézetnél volt vezető, és amikor elküldték, sehova nem vették fel, mert már túl jó volt az önéletrajza. Így gondolt egyet, és visszament tanárnak.

Belejönnék biztos, az eleje lenne nehéz, amikor tanítottam akkor is az első két évben nagyon sokat kellett készülni, utána már szinte semmit.

Viszont ha már minimum két jelentkező lenne, az egyszakosság, és a 15 év kihagyás nem lenne túl előnyös. Valamint biztos megfordulna a főnök fejében, hogy bármikor lelépek, és visszamegyek multikhoz.

2020. máj. 23. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!