Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyi az esély...

Szerintetek mennyi az esély arra, hogy egy magyar külföldön eltud helyezkedni bíróként, ügyvédként, tanárként, vagy színészként?

Figyelt kérdés

Magyarul olyan szakmákban ahol a verbális interakció a legmeghatározóbb..Ti hallottatok ilyenről?Mert én speciel pont azon gondolkodtam,hogy azért egy magyar ügyvéd akcentusos érvelését elég komolytalan lehet hallgatni az egybegyűlteknek,na meg ugye minek vennék fel,ha van svájcban,németben...elég jelölt.

Nyilván az orvos,pénzügyis,informatikus,meg a kétkezi melósok más tészták,viszont az általam felsorolt hivatásokból lehet esélye egy magyarnak külföldön?



2020. ápr. 11. 01:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább tanárként, ha olyan tárgyat tanít, amire van kereslet.

Az ügyvédnél pl. nem az akcentus a lényeg, nem az a probléma, hanem az adott idegen ország jogszabályait kell tudni: tehát hiába tanulja meg itthon, a kintit is meg kell tanulni, stb.


Magyar színész külföldön???? Hát, nem teljesen esélytelen, de még Dobó Katának sem sikerült Andy Vajna hátszéllel...

2020. ápr. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Bíróként, ügyvédként: pontosan 0.

Tanár: nyelvtudás kérdése.

Színészet: kapcsolatok kérdése.

2020. ápr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jogászt, színészt ismerek egyet-egyet, mindkettő Berlinben él. Tanárt többet is, bár zömében egyetemi oktatók. Középiskolába engem is hívtak, mert ritka tárgyam van.


Nem lehetetlen, csak nem elég hozzá az a makogás, amit a magyar középiskolákban tanítanak.

2020. ápr. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehetetlen, de olyan háttér kell, ami segít. Felénk sok a sváb, gyermekkori barátaim nagyszülei kint éltek németbe, sokszor ott töltötték az egész nyarat. Szóval a nyelvtudás az adott volt.

Aki ilyen előnnyel indul már csak a tudatosságon múlik minden. Viszont a kint elvégzett egyetem alap. Eközben a nyelv még választékosabb, szakirányú elsajátítása is fontos, na meg a beilleszkedés,amit megint csak megkönnyít egy németes családnév (Müller, Schneider... stb). Szóval nem tartom kizártnak, bár jóval nehezebb a pálya, mint németnek.

2020. ápr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahol én élek, ott bíró, ügyvéd kizárt, mert helyi jogi végzettség kell, tanárnál szintén. Sőt orvosnál is. Persze ha megszerzi a helyi végzettséget, vagy kiegészítő képzést, onnantól már nem gond az akcentus. Még a nővérek sem dolgozhatnak külföldi végzettséggel. Mondjuk eléggé bevándorlóbarát ország, tehát ha végzettség megvan, szívesen felveszik a más országból érkezetteket.
2020. ápr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

- Bíróként, ügyészként: 0, mivel minden országban csak állampolgár kaphat ilyen jellegű kinevezést.

- Ügyvédként: kontinentális jogrendszerű országokban különbözeti vizsgák tömkelegével van rá lehetőség, illetve EU-n belül lehet más országban is magyar "ügyvéd", ami azt jelenti, hogy bejegyeztetheted magad ügyvédként pl. Németországban, de csak korlátozott jogosultságaid lesznek a Rechtsanwaltok mellett. Ugyanígy itthon is vannak európai közösségi jogászok a Magyar Ügyvédi Kamarában. Nem jellemző, hogy az akcentus zavarna bárkit is (ha amúgy jól beszél az illető), mivel a magyaron kívül szinte minden nyelvben természetesek a kiejtésbeli eltérések. De amúgy meg nem feltétlenül kell, hogy valakinek akcentusa legyen, németül pl. nekem sincs, (amerikai) angolul is csak egy kicsi. Nem az akcentus miatt nehéz, hanem az eltérő jogrendszerek miatt. Rengeteg plusz tanulást, energiát igényel más jogrendszerbe beletanulni, mint amin egy jogász szocializálódott. De pl. ott az Európa Parlament, Európai Parlament, és egyéb EUs meg nemzetközi szervezetek... Ezekbe simán lehet menni, ha valakinek ilyen ambíciói vannak, és elég jó is hozzá.

- tanárként: erre, főleg EU-n belül van esély. Leginkább persze, ha beszéled az adott nyelvet, de még ez sem feltétlenül muszáj. Nekünk pl. már a '90-es években (tehát bőven az EU előtt) csomó ideiglenesen itt élő, német anyanyelvű, németországi tanárunk volt. (Német nemzetiségi iskola)

- színész: ha alkalmaznak, akkor van esélyed. Megtehetik, és van is ilyenre példa.


Aki viszont egyben írja, hogy "eltud", annak először itthon kellene megtanulnia helyesen írni/beszélni, és csak utána idegen nyelvben gondolkodni.

2020. ápr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6#

A kérdés csupán spekuláció volt,nem én tervezek kimenni(legalábbis egyelőre nem).Gondolom te soha nem gépelsz el semmit,nem értem miért jó egy amúgy kielégítő és tartalmas válasz megírása után kicsinyes minősítgetésekbe bocsátkozni,de ettől függetlenül köszi a választ!:)

A többieknek is!

2020. ápr. 11. 21:07
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyvedi irodaban dolgozom (uk), vannak nalunk kulfoldi jogaszok, partnerek. Termeszetesen itteni jog vizsga kell hozza, de senkit nem erdekel az akcentus. A jogaszok, ugyvedek munkaja nem ugy zajlik mint a filmekben hatalmas targyalotermekben... A munka 7p%-80%a az iroasztal mogott zajlik a szakterulettol fuggoen. Property solicitornal/ugyvednel pedig 100% iroasztal mogotti.
2020. ápr. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!