Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Történelem szakkal milyen...

Történelem szakkal milyen állásra lehet sikerrel pályázni?

Figyelt kérdés

Van egy Miskolci barátom. A streamjeit szoktam nézni online tankos játékos. Régen ő volt az egyik legjobb streamer, játékos, de ma már lecsúszott. Úgy egy éve diplomázott történelem szakon egyetemen. MSC. Most nincsen állása, próbál a donatekből élni, de nem megy és nagyon együttérzek vele.


Milyen pályára lehetne mennie? Milyen állások jöhetnek szóba? Gondolom történelem egy szak az kevés egy tanári állásra. Mik vannak még?



2020. máj. 26. 17:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 anonim ***** válasza:
79%
Akkor majd éhen hal valamikor, ha megunja a parazitát az aki most eltartja
2021. okt. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 A kérdező kommentje:
anyukája nem fogja
2021. okt. 5. 16:56
 33/89 anonim ***** válasza:
100%

Több fogalmi probléma van itt:

1. Ha nem értesz semmihez, tök mindegy milyen papírod van.

2. Ha 1,5 éve munkanélküli vagy, az nem azért van mert nincs munka, hanem mert valaki eltart, nem akarsz dolgozni, de hisztizel, hogy azt mutasd, te mennyire akarsz dolgozni.

3. Ha olyan ostoba valaki, hogy nem ért semmihez, és azt hiszi, hogy online tankos játékból meg fog élni 70 éves koráig és nem tanul ki semmit amit el is tud végezni a valóságban, akkor nem kell sajnálni, hanem ki kell röhögni.

2021. okt. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 A kérdező kommentje:
Mondta is a streamen, hogy sz@rul dolgozna, ezért el sem megy. Van önkritikája legalább
2021. okt. 9. 15:26
 35/89 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezen csodálkozni, rengeteg olyan ember van, aki az értéktelen diplomája miatt nem tud pénzt keresni (én is). Ilyenkor maradnak a végzettség nélküli munkák, már ha felvesznek oda is, mert mindenhol elvárják a tapasztalatot. Azért senkit nem fognak felvenni recepciósnak, vendégltósnak stb mert jaj szegény diplomás ne maradjon munka nélkül. Az én jogi diplomámmal kitörölhetem a s***em, akkora a telítettség és túljelentkezés mindenhova. 2 opció van, elvégezni egy újabb, hasznos szakot vagy elmenni olyan helyre ahova nem kell se végzettség se tapasztalat (már ha van ilyen).

Én 25 évesen visszamentem az egyetemre, hátha egy másik szakkal nem leszek munkanélküli, vagy kitudja, ha igen, akkor ott a közmunka.

2021. okt. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/89 A kérdező kommentje:
Részvétem. Igaz, hogy amilyen jeggyel végzi az ember a jogi egyetemet, kollokviumok jegye pl behatárolja a lehetőségeit örökre?
2021. okt. 11. 19:26
 37/89 anonim ***** válasza:
100%
Kb. igen. A diploma minősítése nagyon számít, de jobban számítanak az egyetem melletti tevekenységek (szakkoli, erasmus, diákszervezetek, versenyek). Ezeket nézik mindenhol, plusz elvárják a szakmai tudást. Tőlem pl sok interjún kérdeztek vissza jogszabályszövegeket, míg a valóságban sosem kell kívülről tudni jogszabályokat.
2021. okt. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 A kérdező kommentje:
Akkor ha már az első két év gyengére sikerült, ott is lehet hagyni az egyetemet?
2021. okt. 11. 19:53
 39/89 anonim ***** válasza:
84%
Műkörömépítő
2021. okt. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/89 A kérdező kommentje:
Férfi az úr
2021. okt. 13. 18:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!