Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Katás vállalkozóként mit...

Katás vállalkozóként mit gondoltok, mennyi az átlagkereset?

Figyelt kérdés
Többektől hallok olyat, hogy a napi 100 felett az optimális, ami nyilván vicc, mert túllépi az évi 12 misi bevételi limitet. De valahogy mindenki abban a hitben él, hogy vállalkozóként én havi legalább 1 misit viszek haza.

2020. máj. 26. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
igen
2020. máj. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 500 körül.
2020. máj. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne csak a bevételt nézd, hanem a költségeket is.
2020. máj. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Havi 50 vagy 75 a vállakozói költség, a többi "nettó".
2020. máj. 26. 20:39
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Azért nem csak ennyi a költség... magamról tudok nyilatkozni: Csomó üres járat is van, két projekt/feladat között nincs bevétel, ez lehet pár hét vagy hónap is rosszabb esetben. Szóval ez eléggé rontja az átlagot. Munkavállalóként akkor is fizetnek, ha pár hétig nincs akkora hajtás...

Ha elmegyek pihenni nincs szabadság stb. Pl. Elmész 1 hét pihenésre munkavállalóként simán fizetett szabadság, valamilyen szinten ez is kiadás.

Kérdésre válaszolva ezt szerintem hosszútávon érdemes nézni. Lehet 1 vagy féléved tök jó. Lehet utána alig van bevételed. Ami tuti, hogy nyugdíjra ne számíts még annyira se, mint egy normál munkavállaló.

2020. máj. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a kata van mint adó van más is.

De költségből is van azért sokszor, nyilván annak függvényében, hogy mivek foglalkozik. De van anyagköltség, elábé, net, telefon, utazás, stb, stb. Nem csak a 25/50/75 ezer.

2020. máj. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem minden katás bújtatott munkavállaló, hogy ne legyenek költségei. Más kérdés, hogy ha vkinek sok a költsége, miért katás.
2020. máj. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én egy ügyfélnek dolgozom legnagyobbrészt, de nem kell bejárnom, ha nem akarok, akkor megyek "szabadságra" ha akarok, és minden projekt egyenként el van számolva. Nem volt még üresjárat szerencsére, így biztosított a havi bevételem.
2020. máj. 27. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!