Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek sem reális, hogy...

Szerintetek sem reális, hogy ma Magyarországon ennyi a nettó átlagkereset?

Figyelt kérdés
Tegnap hallottam a rádióban, hogy jelenleg a nettó átlagkereset ma hazánkban 240.000,- Ft. Szerintetek ez valós adat? Én kicsit sokallom, szerintem ez túl sok. Legfeljebb 170.000-180.000.- lehet véleményem szerint, mi a véleményetek?

2019. okt. 1. 11:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem reális.
2019. okt. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%

Semmi véleményem nincs, ez statisztika.

Az ÁTLAG soha nem jelent semmit, mert benne vannak a 2 milliós fizetések és a minimálbérek is és ennyire jön ki.

2019. okt. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
36%
Vidéki megyeszékhely, ha kapsz 170-180 nettót az már (sajnos) jó fizetésnek számít, 200 felett meg már hajajajj.. Pedig itt se olcsó egy normális albérlet (90-100+rezsi) és az élelmiszer és a szolgáltatások se olcsóbbak.
2019. okt. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%
Igen, ez teljesen reális. Jól mutatja, hogy a kevés de milliós keresethez milyen sok minimálbéres tartozik.
2019. okt. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%
Mivel nem egyenletes az eloszlása, hanem kevesen keresnek sokat, ezért teljesen reális, amit te inkább érzékelsz, mert akörül keresnek sokan, az a medián.
2019. okt. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%
Átlagot adnak meg de minden személyes egyéni a valôságban . Lenyegtelen a gdp a teljesítés ha az infláció mindig 2 lépéssel előrébb van . Évente 3 4 áremelés zajlik de a bérek bruttóba emelései csak az államot gazdagītják , emelik a fizut elvileg reálban kevesebbet kapsz de a főbérlő a bank szolgáltató valóban emeli a díjait kamatokat .
2019. okt. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%

Az átlagot minden hülye tudja, hogy kell számolni, legalábbis élete során legalább akkor találkozott vele, mikor suliban félévkor, év végén számolgatta, hogy a három darab egyeséhez, egy darab ketteséhez szerez egy ötöst, az pont kettes. (Az osztályzatokhoz tetszőleges érdemjegy helyettesíthető).


Ha most az utca emberét kérdeznénk, mi a medián, hogy kell kiszámolni, nem biztos, hogy tudnák, egy részük igen, akik gazdasági vonalon dolgoznak és tudják, a statisztika nem áll meg az átlagnál...


Egyébként a fenti példadiák a medián alapján megbukna...

2019. okt. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
Viszont valósághoz közelibb eredményt mutat, mert ez a diák bizony lusta, nem tanul, érdemjegyei is ezt tükrözik. Az, hogy egyszer 5-öst szerzett, nem felejteti a tényt, hogy előtte háromszor semmit se tudott, egyszer meg valami értékelhetőnek nevezhető teljesítményt nyújtott.
2019. okt. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
De akkor miért nem igazítjàk ki, hogy ez az átlag és nem azt jelenti, hogy a legtöbb ember ennyit keres?
2019. okt. 1. 12:19
 10/27 anonim ***** válasza:
95%

Mert ezt külön mondás nélkül is érteni kellene. Mi az átlag, medián, stb. Ezeket elvileg mindenki tanulta iskolában.


Ha neked van 10 milliód, nekem meg 0 forintom, akkor kettőnknek átlagban van 5 millió forintja. Ez az átlag. Nem egy jó mérőeszköz sok mindenre (sok minden másra meg igen), ezt viszont tudni kéne magától mindenkinek.

2019. okt. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!