Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell diákmunkát keresni...

Hogyan kell diákmunkát keresni? Mit kell ehhez elintézni? Megoldható-e diakszövetkezet nélkül? (17 éves vagyok)

Figyelt kérdés
2020. máj. 27. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Diákmunkát úgy hogy bemész egy iskolaszövetkezethez és ők kiközvetítenek egy helyre jó esetben. Diákigazolvány, iskolalátogatási papír, bankszámla, iratok, ezek kellenek általában.


Kikerülheted az iskolaszövetkezetet, akkor viszont rendes bejelentett munkavállaló leszel, és minden járulékot vonnak, kb duplája annyit mintha diákszövetkezeten keresztül dolgoznál.


Azon kívül 17 évesen sokkal nehezebb bármilyen rugalmasabb munkahelyet találni, ahol még diákként alkalmaznának. Vagy szinte lehetetlen.

2020. máj. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Wow, köszönöm a választ. Akkor ezek szerint nem érdemes kikerülni az iskolaszövetkezet.

Illetve gondolom mindenhez kellene szülői beleegyezés.


Hát igazából nem szükséges, hogy rugalmas legyen. Nyári szünetben ráérek, ha oda tudok jutni a kistelepülésről tömegközlekedéssel a munkahelyre időben, akkor az már elég rugalmas nekem.;)

2020. máj. 27. 10:30
 3/7 anonim ***** válasza:

17 Évesen már nem kell szülői beelegyezés.


A rugalmasságot inkább arra értettem, hogy egy rendes munkahelyen nem biztos hogy szívesen foglalkoztatnának úgy hogy tudják hogy csak pár hónapot lennél ott, aztán dobbantasz vissza sulizni. Plusz 18 év alattiakkal amúgy is fenntartásaik vannak szerintem.

2020. máj. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Áh... Értem... Akkor tényleg nehéz lesz...😅 Illetve még egy kérdés, most tuti nagyon butának fogok tűnni. Ugye írtad, hogy kell bankszámla. Én még nem nyitottam. Ahhoz kell szülői beleegyezés?
2020. máj. 27. 10:44
 5/7 anonim ***** válasza:
18 alatt bankszámla nyitásához kell a szülő, gondviselő jelenléte.
2020. máj. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Áh, értem. Köszönöm:)

Akkor már csak ez az, amit nem tudok egyedül megoldani.

2020. máj. 27. 10:50
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

Diágszövetkezeten keresztüli munkánál 15% szjat fizetsz

Ha saját úton találsz melót az összes járulékot fizeted, ami 33,5%

2020. máj. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!