Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dentálhigiénikus képzésről infó?

Dentálhigiénikus képzésről infó?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy először egy fogászati asszisztens okj kell, a dentálhigiénikus erre épül rá.

Egyrészt érdekelne, hogy melyik a legjobb kèpzés ezen a területen. Úgy értem melyik a legjobb suli, valamint hogy ezzel ki lehet menni külföldre? Csak mert ugye okj. Nem tudom azt külföldön elismerik-e.

A fizetés itthon nem tudom mennyi, nem igazán találtam róla semmit

Megéri amúgy ezt tanulni vagy felesleges rabszolga meló a fogorvos keze alatt szar fizuért?

Maga a terület nagyon érdekelne, de ha semmit nem érek vele, akkor kihagyom inkább.



2020. jún. 2. 17:02
 1/3 anonim válasza:

A diplomát adó dentálhigiénikus képzést sokkal jobban megéri elvégezni mert azzal több mindent csinálhatsz, önállóan dolgozhatsz és nem asszisztálni fogsz.

OKJ-n klinikai fogászati higiénikus lehetsz, sokan tévesen dentálhigiénikusnak nevezik ezt is.

2020. jún. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
39%

Kicsit megkésett válasz, de hátha valaki később rákeres és hasznos lesz neki is.

Ha az egyetemi képzésre jelentkezel (ami csak az SZTE-n van) akkor nem kell előtte az asszisztensi, 4 éves a képzés. Most fogok végezni és azt kell mondjam, hogy nem ajánlom, vagy csak akkor ha van asszisztensid is, mert Magyarországon még nem bevett gyakorlat az, hogy csak higiénikusként dolgozhass, hanem az asszisztálást is elvárják szinte mindenhol. Ez alól kivétel Budapest és a nyugati határ, ott lehet csak dentálhigiénikusként dolgozni de az meg futószalag munka úgymond.

Az okj-s higiénikusi képzés meg már megszűnt ugye.

Dentálhigiénikusként egyébként fő feladatok a fogkőleszedés, instruálás-motiválás (azaz hogyan mosson fogat a páciens jól stb) és még a fogfehérítés, esetleg ideiglenes tömés.

2022. ápr. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Masodik valaszolo, mar vegeztel esetleg az egyetemmel? Ha igen, vegul sikerult talalnod valamit vagy meg mindig ugyanezt gondolod a kepzesrol?
2022. máj. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!