Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szülésznő és dentálhigiénikus?

Szülésznő és dentálhigiénikus?

Figyelt kérdés
A Semmelweis Egyetemen végeztem, mint szülésznő, viszont szeretnék tovább tanulni. Hallottam, hogy a dentálhigiénikus nagyon keresett szakma. Megosztanátok velem a tapasztalataitokat? hogyan lehetne összekötni a két szakterületet? Előre is köszönöm a segitséget! :)

2016. jún. 15. 13:16
 1/1 anonim válasza:

Szia!


Annyit tudok, hogy azért vezették be ezt a képzést, mivel a fogorvos helyett ők tudnák ellátni magyarországon a fogászati prevenciót; és egyes fogászati teendőket is elláthatnak(akár vállalkozóként).


Magyarországnak kell(kellene)a tempót tartania az oktatás és fejlesztés terén, külföldön is van diplomás dentálhigiénikus.


Engemet is érdekel ez a szakma, de még nem jelentkeztem a képzésre.


A kérdésedre válaszolva: Nem tudom hogy össze lehetne-e kötni a két szakterületet, mert bár egészségügyi képzettség mind a kettő-eléggé más szakterületet képviselnek.


A szülésznőknek azért az év 365 (!) napján mindig van feladatuk az állami intézetekben-a magán intézetekben nem tudom mi a helyzet. Mellette diplomás dentálhigiénikusnak szerintem vállalkozóként, vagy részmunkaidőben érné meg dolgozni.


Ha továbbtanulsz erre a területre, szerintem krediteket el tudnál fogadtatni-hogy ne kelljen azokra az órákra bejárnod(amiket te már teljesítettél).


Örülök hogy vannak olyan emberek, akik többfelé is érdeklődnek-több lábon kell állni, és igenis jó tanulni, van értelme(és érdemes)!

2017. nov. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!