Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért vannak ilyen ferdítések...

Miért vannak ilyen ferdítések az átlagfizetéseket illetően? Milyen lehetőségei vannak egy fiatalnak?

Figyelt kérdés

Megcsináltam egy CNC gépkezelő tanfolyamot mivel nem egy tehetős családból származom, és ezzel szerettem volna összeszedni az egyetemre a pénzt.

Elvileg ebben a munkakörben az átlagkereset kb bruttó 400000Ft.

Amint végeztem a tanfolyammal, elkezdtem munkát keresni. Gyakorlatilag a legtöbb amit ajánlottak bruttó 290000Ft. Beszéltem néhány idősebb szakmabelivel, és az a vicc hogy aki 20 éve ebben dolgozik, az is jó esetben kap nettó 230-at.

Nyilván én nem kapnék ennyit, de még ezzel is erősen matekoznom kellene hogy hogyan tartsák fent ebből egy albérletet, lássam el magam, és rakjak félre sulira.

Azért az kicsit zavaró hogy gyakorlatilag 8 általánossal többet lehet keresni egy gyárban a szalag mellett...

Kicsit elkezdtem kutatni a témában, és papíron szinte mindenhol 2x annyi az átlagfizetés mint gyakorlatban.

Szerintetek miért van ez, illetve egy fiatalnak milyen lehetőségei vannak jelenleg ha nem szeretne "rabszolga" lenni?



2020. jún. 3. 23:34
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Mert szebben mutatnak a statisztikákban.
2020. jún. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Azért pályakezdőként ne azt bért várd amit egy szaki kap sok év tapasztalattal. Egyébként minden szinten lehet karriert építeni...
2020. jún. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Próbálkozz Budapesten.

Vidéken lóf_sz fizetések vannak.


Vagy, menj ki külföldre, Ausztriában, Németországban rendesen kap egy CNC-s.

2020. jún. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Huszonévesen luxus egyedül fenntartani egy albérletet. Nem csak nálunk, Nyugaton is. Ehhez relatíve jómódúnak kell már lenni. Ha nem akarsz idegennel lakni (amivel amúgy semmi baj és azzal is meg lehet barátkozni), akkor előbb kérdezz körbe a családi, baráti, ismerősi körödben.
2020. jún. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Videken dolgozol brutto 250-300-ert par evet. Elsajatitod az oreg szakiktol a szakma csijat. Majd feljossz Budapestre netto 2000 ft oraberert valamelyik nagy gyarto ceghez. Ez igy mukodik minden szakmamban. En videken 160-at kerestem tuloraval a szakmamban, a 10 eves tapasztalattal rendelkezo kollega 220-at. O most meg mindig 300 alatt keres, en nettoban a duplajat fele akkora tapasztalattal a fovarosban. En huzom fel az o atlag fizeteset is, hiaba ert hozza jobban mint en.
2020. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Egy egyetemi adjunktus phdval, 20 év tanulással, 2 nyelvtudással keres bruttó 277 ezer forintot ma itthon. Ezt tudtad? Ahhoz képest igen jo fizetés a tiéd is. Ha kevesled, menj külföldre.
2020. jún. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6

Pont ma kaptam egy ajánlatot Németországból. Kezdő fizetés 1800 nettó, szállás ingyen 1 lakótársal,napi 2 étkezés biztosított.

Valószínű hogy pár évre elhagyom az országot.

2020. jún. 4. 16:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért tájékozódhattál volna bővebben, mielőtt nekiesel ennek az egésznek.

A CNC gépkezelőt nálunk úgy hívták, hogy "zöldgombnyomogató", mert kb. annyi dolga is volt (meg néha korrekciózni, lapkacsere, sorjázás). Ez alig több, mint egy sima betanított munka. Egy ilyen gépkezelő 5 évvel ezelőtt kb. 130-150 ezret kapott újoncként, két év múlva emeltek nekik, akkor lett ebből kb. 180 ezer. Most olyan 200-220 körül keresnek. Ebben a szakmában soha nem volt 400 ezer az átlag, nem is lesz.

Aki sok (10+) éve a cégnél van, 5 tengelyes marógépen futtat 3D-s programokat meg kézzel ír 2D-seket és nagyjából mindent tud a szakmáról, az kap kb. 320-350 ezer körül.

2020. jún. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg a cnc gépkezelő szakma nem áll meg már "zöldgombnyomogatásból". Már programozást is oktatnak (gépkezelő szakmán belül) nem csak a kezelést mivel nagyon sokszor bele kell nyúlni a tervező által készített programba, vagy mint nálunk, maga a gépkezelő írja a programot. Úgy gondolom ha én kezelem a gépet illetve írom a programot, megkímélve a céget egy tervező fizetésével, akkor ne akarják már nettó 190-el kiszúrni a szemem.
2020. jún. 5. 22:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Régebben ez úgy volt, hogy volt a "CNC forgácsoló", aki programozott is, és volt a "CNC gépkezelő", aki csak annyit csinált, amit fent írtam. De a forgácsolók sem kerestek nálunk túl sokat (pedig a megyében viszonylag jól fizető cégről van szó), kb. 20-30 ezerrel kaptak többet, mint a zöldgombosok.
2020. jún. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!