Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Recepciós munkakör esetén sok...

Recepciós munkakör esetén sok szállodában követelmény a jogosítvány megléte?

Figyelt kérdés

2020. jún. 5. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan mi az összefüggés a pult mögötti adminisztráció és a vezetés között? Nekem az magas ...
2020. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy ausztriai luxusszállodában dolgozó ismerősöm mesélte, hogy náluk az összes alkalmazottnak rendelkeznie kell jogsival, pedig ez egy nagyváros.
2020. jún. 5. 21:26
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

A luxusszállodákban mindenkinek képesnek kell lenni arra, hogy ellássa a legalapabb szintű concierge feladatokat. Akkor is ha van külön concierge.


Az alapok között van a vendég autójával való foglalkozás is, mint leparkolni, elvinni lemosatni, tele tankolni, stb-stb.

2020. jún. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal fontosabb, hogy valóban a recepciós munkakört lássa el tökéletesen.

Tehát ha szükséges, tudja, hogy kinek kell szólni, ha az autókkal kapcsolatos teendőkről van szó vagy liftjavításról, esetleg cipőtisztításról

Érdekes lenne ha egy vezető recepciós beszólna, hogy most negyedórára elugrok Gipsz Jakab autóját lemosatni. :(

2020. jún. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Soha sem láttam még ilyen kitételt egy hirdetésben sem. Ha mondjuk messze laksz a szállodától és a tömegközlekedés rossz, akkor lehet előny a jogsi, még akkora is, hogy ha neked ilyen helyzetben nincs és van más ígéretes jelentkező, akinek meg van, akkor őt válasszák helyetted. Ez igazságtalannak hangozhat, de gondolj bele, ha pl beteg valaki és ez reggel derül ki, őt gyorsabban be tudják hívni helyettesíteni.


Luxusszállodában meg szerintem nem lesznek zsugoriak drága autók kezelésére egy hivatásos sofőrt felvenni. Nem hiszem, hogy rábíznának akármelyik személyzeti tagra mondjuk egy Porschét, ha pl nincs komoly rutinja a vezetésben.

2021. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tételezzük föl hogy van két jelentkező a recepciós állásra.

Az egyik kifogástalan megjelenésű, jó a modora, és anyanyelvi szinten beszél vagy három nyelven. A másik egy helyi surmó, akinek sem stílusa sem tudása nincs, de mégis őt veszik föl mert van jogosítványa?

Nem valószínű.........

2021. máj. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!