Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez normális vagy én vagyok...

Ez normális vagy én vagyok túl ambiciózus?

Figyelt kérdés

Vidéki gimnáziumban tanultam.

Nem voltam kitűnő tanuló, hanem inkább 4-es, mégis egyetemre mentem és sikeresen el is végeztem már az MSC-t is.

Kiemelkedő nem voltam semmiből, csak szorgalmas.A matekos tárgyakat privát tanár segítségével tudtam abszolválni.


Vannak a volt osztályomban, többen is, akik jobbak voltak nálam, tényleg kitűnőek voltak.

Van, amelyikük egy kórházban adminisztrátor, egy másikuk gyárban dolgozik, olyan is van, aki ügyfélszolgálati asszisztens.


A képességeik indokolták volna a felsőfokú képzést, a családi hátterük sem lehetett akadály, mert nem koldusszegények voltak.Mégis, megelégednek azzal a gyenge fizetéssel, azzal a rossz pozícióval, amijük van.Miért?

Nem értem.

Normális dolog ez?



Én már egész fiatal korom óta tudtam,hogy nagyobb felelősségű munkakört akarok, ahol dönteni kell, gondolkodni, stratégiákat alkotni.Mindig azt mondtam, ilyenem lesz, ennek rendeltem alá elég sok mindent.

Jelenlegi szintemen, érzem,tudom,hogy a vállalatnál nem csak egy törzsszám vagyok a gépben, számít a véleményem,vagyok valaki.



Nyilván, mindenkinek a munkájára szükség van.

De, egy kimondottan jó tanuló, miért pazarolja el magát egy gyengén fizető munkakörre, ahol előrelépési lehetőség sincs?


Amikor pályakezdő voltam, én is dolgoztam olyan helyen, ahol nem volt előrelépési lehetőség, pedig beígérték, amikor felvettek.Nem is maradtam náluk sokáig.



#ambíció #munkakörök,
2020. jún. 8. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Oké, sikeresebb vagy azoknál akik kisiskolásként jobbak voltak nálad. Grat, megveregetted a kérdéssel a saját vállad. Csak így tovább.
2020. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák. Van aki jó tanuló, szorgalmas, de nem akar igazgató, menedzser, stb. lenni, mert nem érdekli, más érdekli. Ezzel az erővel miért nem minden kitűnő tanuló vállalatigazgató, sikeres vállalkozó, vagy menedzser egy multinál? Te ilyen vagy, más meg nem.
2020. jún. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyjából középiskolás koromig kitűnő tanuló voltam, utána 4-es körüli szint. Meglehetősen jó érettségit írtam, és a választot szakomhoz képest igen magas pontszámmal vettek fel egyetemre. De mint kiderült menet közben, nagyon rosszul döntöttem. Egy teljesen felesleges "szakmának" bizonyult az enyém, utáltam és csak nagyon nehezen sikerült elvégeznem. Bp-en tanultam, magát a várost sem szerettem, soha nem tudtam megszokni és normálisan beilleszkedni az ottani közegbe.

Mindezek miatt hazaköltöztem, egy rövid ideig fizikai munkás voltam majd a város egyik legnagyobb munkáltatójához kerültem irodai munkakörbe. Meglehetősen seciális munkám van, de nem kell megszakadni benne. Sőt! Mondhatjuk, hogy a fő szezonokon kívül igazából olyab mintha ügyeletben lennék. Ha gond van megyek, ha nincs semmi akkor csak elvagyok. A fizetés szar, de a cég a városon belül van, kb. 5 perc alatt ott vagyok biciklivel.

Egy "műszakban", tehát 8 órávan vagyok, a túlórákat általában kifizetik (most mondjuk a vírus miatt nem). Nem vagyok vezető beosztásban, de főnököm se nagyon van. Ennek ellenére számít a véleményem és sok dologban kell döntenem, sok minden miatt fordulnak hozzám egészen a felsőbb vezetői szintekről is akár.

És nekem ez így megfelel. Igazából ha a fizetés jobb lenne (kb. 25-30%-al) azt mondanám egy olyan munkahelyem van ahol simán eldolgoznék nyugdíjas koromig.

Sokan kérdezik mindig, hogy miért nem váltok, hogy ennyiért egy gyári melós sem dolgozik már, de nem minden a pénz. A közelség, a stresszmentes munkakörnyezet, a kevésbé vagy egyáltalán nem fárasztó és amúgy sokszor viszont pörgős és jó szervezőkészséget jelentő munka szerintem sokkal fontosabb. Ráadásul az sem mindegy milyenek a kollégák, milyen a főnökök hozzáállása az emberhez. A másik dolog ami számomra nagyon fontos, hogy itt nem parancsolnak, nem utasítanak semmire, hanem kérnek tőlem. Teljesen más úgy elvégezni a feladatokat, hogy azokkal nem ba&tatják az embert, hanem egy megoldandó problémaként vetik fel őket.

Egy szó mint száz, nem vagyunk egyformák nem ugyanarra vágyunk.

2020. jún. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy csak nem karrieristák (nem rossz értelemben), és csak egy nyugodt munkahelyet akarnak. Más prioritások. Mondjuk az, hogy gimnáziumban hogyan tanult valaki szerintem nem sokat számít.
2020. jún. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!