Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha valaki nem éli az úgynevezett normális szociális életet, mert arra koncentrál, hogy jobbá tegye az életét?

Figyelt kérdés

Szüleimmel élek, szeretek itthon lenni, de a városunkat és a környéket nem igazán. Ha lesz majd rá lehetőségem, költözni szeretnék, és munkát váltani. Akinek van ilyen téren tapasztalata, az gondolom tudja hogy nem egyszerű.


25 éves vagyok, azt mondják hogy használjam ki amíg fiatal vagyok. Volt hogy mentünk erre-arra haverokkal (régi ismerősök, nem vagyunk olyan nagy barátok, csak voltunk párszor bulizni, stb...), de egyre kevésbé éreztem jól magam, úgy éreztem csak pazarlom az időm, meg hogy nem vagyok ide való.


Mostanában dolgozom, gyűjtöm a pénzt, de nem nagyon járok el sehova, és amúgy jól érzem magam, mert alapból introvertált vagyok, és van hobbim.


A lényeg hogy költözni akarok, munkahelyet váltani, úgy értem más területen szeretnék dolgozni, olyasmit ami érdekel, és nem kizárólag a pénzért csinálom, mint a mostanit, ezért képzem magam rendszeresen. Ez idővel össze is fog jönni, dolgozom rajta.


Van aki szerint jobban tenném ha eljárnék szórakozni, egyszer élek, stb....

Ezt fogom csinálni továbbra is, csak a véleményetek érdekel, meg hogy van-e olyan közületek aki hasonló cipőben jár(t)?



2020. ápr. 15. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A két dolog nem zárja ki szükségszerűen egymást, de mindenki azt csinál az életével mait akar.
2020. ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

27 vagyok, egész eddigi életem a tanulásról szólt (az utóbbi években már nyilván munka mellett).

Én kezdem nagyon megbánni, mert vannak olyan élmények (nem buli!!), amiket most kell átélni, később már nem lehet vagy nem úgy.

Ismerkedni is most kellene, sőt.



27N

2020. ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az életednek része a szocializációs is.
2020. ápr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az a kérdés, hogy mitől érzed magad boldognak? Számodra mi a szórakozás? Mire van igényed? Pl buli helyett ez lehet utazás is. Az élményt ad és tapasztalatnak se rossz. Inkább fiatalon érdemes, amíg megteheted, mert, ha már lesz párod, meg jönnek a gyerekek ki tudja, hogy mire lesz lehetőséged, mind időben, mind anyagilag. Persze utazni lehet idősebb fejjel is, mikor már a gyerkőcök nagyobbak, de az már más.

De ha a hobbidban ki tudsz teljesedni az is jó lehet.

Ezt neked kell tudnod, érezned. Ne másoknak akarj megfelelni.

2020. ápr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért kellene teljesen lemondani a szociális életről. Egy-egy buli nem jelenti azt, hogy az összes pénzt el kell szórni.
2020. ápr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Soha nem voltam bulizni, sem nyaralni nem is vágyom rá.


"Van aki szerint jobban tenném ha.."


Szerintem meg ez a valaki jobban tenné, ha nem osztogatná a kéretlen életvezetési tanácsait, főleg ha ugyanabban a pöcegödörben tapos mint én és ezt még csak észre se vette. (A többség ugyanott tapos)


Engem jobban leköt egy hét idehaza úgy, hogy senki nem szól hozzám, mintha utazgatnék a "haverokkal" vagy "barátnővel", akik 15 év múlva a nevemre sem fognak emlékezni.

2020. ápr. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: az, hogy valaki véleményt mond, vagy segíteni próbál jó szándékkal, nem azt jelenti, hogy kéretlen tanácsokat osztogat. Azért mondják, mert jót akarnak.


"Engem jobban leköt egy hét idehaza úgy, hogy senki nem szól hozzám, mintha utazgatnék a "haverokkal" vagy "barátnővel", akik 15 év múlva a nevemre sem fognak emlékezni."


Ezt próbálod magaddal is elhitetni, és amikor pl. sok a munkád, vagy egyéb dolgok miatt nagyon fáradt vagy, akkor elhiszem, hogy nagyon jól tud esni egy hét, amikor semmit nem csinálsz, na de nem örökké.

Nem értem, a barátnőt miért teszed időzőjelbe. A párkapcsolat része az életnek, egyedül nem leszel boldog. Hiába hitegeted magad, hogy neked erre nincs szükséged, ez kamu. Magányos, megkeseredett ember leszel.

A nevedre sem fognak emlékezni? Hát kérlek, nem kell 16 éves kislányokat felszedni a kocsmában, akik csak azért állnak szóba veled, mert te fizetsz. Egy értelmes, normális embernek nincs többszáz párkapcsolata, és 20-30 év múlva is emlékszik az exei nevére.


Nem tudom, hány éves vagy, de szerintem még fiatal. Majd rájössz...


Kérdezőnek: én 35 vagyok. El sem tudod képzelni, mennyire meg fogod bánni, hogy nem éltél. De addigra már késő lesz. Tudom, hiába mondom, hisz amíg nem érzed, addig azt hiszed, üres duma, te máshogy fogod megélni. Csak mire rájössz, hogy rád is pont ugyanúgy hat a magány, már tényleg késő lesz. Nem mersz majd 30 felett ismerkedni, mert semmi tapasztalatod nem lesz. Nem élsz. A hobbi az nem élet. Főleg ha valami otthoni dolog, pl. képregények vagy játék. Az nem tesz boldoggá. OK, kell, de az csak kiegészítés.

Semmi élményed nincs, amire vissza tudnál emlékezni, amin elmosolyodnál.

Sajnos a 20-as éveimet hasonlóan töltöttem, bár legalább többnyire párkapcsolatban. De soha nem mentünk sehova, mert vagy nem volt pénz, vagy nem volt kedvünk mások hülyeségeihez, vagy dolgoztunk. Aztán láttuk/hallottuk, hogy ez itt járt, az ott járt, mindenféle fesztivál, utazás, majd házasság, gyerek. Bár hiába is akartuk volna, ha nem volt rá pénz. De neked nem ez van. Az a legnagyobb baj, hogy barátok nélkül nem fog működni, te meg azért sem mész sehova, mert nincs 2-3 jóbarátod, akivel jól éreznéd magad.

Csak ismételni tudom magam: nagyon meg fogod bánni, hogy elmegy melletted az élet.

Ha más munkát akarsz, hajrá, vágj bele. Már van egy kis pénzed, abból ki tudsz venni egy lakást más városban. A fenntartása majd megy a fizetésedből. Ott megváltozhat minden, lehetnek barátaid, rád találhat a szerelem.

Csak ne húzd el ezt évekig, nem kell milliókat gyűjtögetni ahhoz, hogy elmenj egy albérletbe és beadd a pályázatod pár céghez.


Még valami az előző kommentelőnek: ki vagy akadva mások kéretlen tanácsaitól. A tied vajon mi? Te is megmondóember akarsz lenni, csak ha más mondja, akkor rossz, ha te adod a tanácsot, akkor meg szentírás. Kicsit nézz magadba.

2020. ápr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért az se mindegy, hogy önsanyargatásból nem mész (lemondasz valamiről egy magasabb cél érdekében) vagy nincs is igényed rá. Azért, ha igényed lenne rá, szerintem jutalmazd meg magad néha egy-egy koncerttel vagy ami érdekel. Párkeresést se hanyagold el. Nem kell görcsösen kutatni, de légy nyitott bármire.
2020. ápr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én 28f vagyok vagyok. Tudom miről beszélsz. Sajnos én is egy kis vidéki 6000 fős városban élek ahol semmi nincs. A fizum egyáltalán nem rossz, de mivel az ingatlanárak ilyen magasak, nem verhetem el a pénzt.


Viszont ennyi idősen is úgy érzem, hogy nem éltem, pedig kellett volna. Persze tudom, akkor sokkal kevesebb megtakarításom lenne és esélyem sem lenne kb elmenni innen. Legtöbb régi barátomnak akikkel középiskolás korban vagy utána még 1-2 évvel eljártunk bulizni, velük megszakadt a kapcsolat. Vagy családjuk lett és azért nem járnak el, vagy elköltöztek külföldre (esetleg Pestre). 2 lenne akikkel eljárhatnék, de ők meg otthonülősek. Képesek még szilveszterkor is otthon ülni egyedül.


Régebben egyébként alig vártam, hogy leteljen a munkaidő, pihenhessek, de amióta home office-ból dolgozok, kezdek bedepizni. És most jövök rá, hogy mennyi mindenről maradtam le az életben, csak azért, mert lakásra gyűjtök (hitel mindenképp kell hozzá, de azért nem mindegy mennyi önerőm van). Korábban olyan munkám volt amivel párszor megfordultam külföldön is, így azért abból kifolyólag láttam világot, de amúgy nyaralni soha életemben nem voltam (csak ilyen 1-1 napokat, meg annó suliban 2x1 hetet táborban Mátrában).


Irigykedve nézem a fiatalabbakat, hogy itt nyaralnak, ott nyaralnak, buliznak... Nekem is ezeket kellett volna, de hát ugye a jövőre is koncentrálni kell. És gondolom ezek a fiatalok többsége úgy bulizik meg nyaral, hogy a mának élnek. Vagy ha mondjuk gazdag szülőkkel rendelkeznek vagy örökölnek lakást, úgy mondjuk könnyű élni fiatalon. Van olyan volt o.társam akit a családja megdobott 10 millióval, hogy beszálljanak a lakásvételébe. Egy 23 éves ismerősöm meg összeszedett egy pénzes barátnőt, és a csaj családja viszi őt is nyaralni. Ciprus, Málta, Olaszország, Spanyolország... Sőt, Európán kívülre is..

2020. ápr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Azért az se mindegy, hogy önsanyargatásból nem mész (lemondasz valamiről egy magasabb cél érdekében) vagy nincs is igényed rá. "


Lemondok valamiről a magasabb cél érdekében.

Igény az van.

Nagyon szeretem a nagyvárosok hangulatát. Az igazi nagyvárosokét.


Ahol most élek, itt is van lehetőség. Van 3 kocsma. Ebből kettőbe alkoholista öregemberek járnak kizárólag. A harmadikba fiatalok. Általános iskolások is, akik minden hétvégén hányásig isznak.


Egy falun élő rokonom azt mondta, mikor megtudta hogy Pestre szeretnék költözni, hogy ne menjek, mert úgy is a társaság a lényeg, nem a hely, és vidéken jobb a társaság, mert nincsenek befordulva az emberek. Vicces, mert Pécsett élt egy pár évig, ott volt egyetemista, és ott meg ő volt befordulva, mert utálta a nagyvárosi hangulatot (145 ezer fő :DD), a nyüzsgést. Direkt úgy alakította az órarendjét, hogy minél hamarabb mehessen haza hétvégére, és soha nem ment sehova.



7-es: "Utolsó: az, hogy valaki véleményt mond, vagy segíteni próbál jó szándékkal, nem azt jelenti, hogy kéretlen tanácsokat osztogat. Azért mondják, mert jót akarnak."


Szerintem ő azokra gondolt, akik nem azért mondják mert jót akarnak neked, hanem mert jól esik nekik, hogy életvezetési tanácsokat osztogathatnak. Jól esik elhinni, hogy olyan élettapasztalattal rendelkeznek, hogy kioktathatnak másokat az életről. Nem rád gondoltam, de vannak ilyenek, sz*rnak a másikra, csak szeretnek okoskodni.

2020. ápr. 16. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!