Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy polgári joggal foglalkozó...

Egy polgári joggal foglalkozó ügyvédi irodában (de végül is mindegy milyen jogterület) mennyit kérhetek el heti 2-3 alkalomért (3x8 óra) gyakornokként , egyáltalán mik a jellemző gyakornoki fizuk ezen e területen?

Figyelt kérdés
Azért is jó lenne tudni, mert nem vágom hogy állásinterjún ha kérdezik mi a fizu igényem...akkor éh nem nagyon tudom mennyit szoktak általában kérni/adni.

2020. jún. 12. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
A teteje kb 250 nettó, ez 8 órában, nyilván 24 órában ezzel arányosan.
2020. jún. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
annyit már egy ügyvédjelöltnek adnak (néha) még ha az a max is. másnak van még tapasztalata ezügyben?
2020. jún. 13. 13:28
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Nagyon sok helyen nem is fizetnek gyakornokként ügyvédi irodában vagy ha mégis, minimális összeget. Gondolom, ez ismerős szituáció (akár évfolyamtársak beszámolói alapján is).

Én tavaly nyáron dolgoztam gyakornokként egy polgári joggal foglalkozó irodában, ott heti 15 órát kellett dolgoznom, havi 40 ezer Ft-ot kerestem. Az egyik barátnőm egy elég jó nívójú irodában nyáron, heti 40 órában 65 ezer Ft körül keresett gyakornokként.

Remélem, ha egy picit is,de tudtam segíteni.

Hajrá! :)

2020. jún. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Hármas válaszoló vagyok.


Még kiegészíteném, hogy ezek budapesti tapasztalatok, vidéken nem tudom, mi lehet a helyzet.

2020. jún. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3 Köszi ! Enegm si a Bp része érint/érdekel :( Hogy képzelik ezt...biztos nagyon rosszl mehet a bolt , ha ennyire már nem futja nekik.
2020. jún. 16. 14:16
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

#3-as vagyok


Szerintem leginkább a spórolás a céljuk ezzel. Évfolyamtársak és saját tapasztalat alapján is kijelenthető, hogy általában a gyakornokok adminisztratív feladatokat, emellett egyéb teendőket látnak el (pl. bíróságra,földhivatalra,postára való futkosás napközben) , tehát legfőképp titkár(nő)i feladatokat látnak el. Erre azonban nem akarnak teljes állásra felvenni egy munkavállalót, hanem inkább diákokat alkalmaznak. Nagyon lelombozó/kiábrándító tud lenni sajnos , főként ,ha amúgy érdeklődő vagy :(

Persze nyilván vannak kivételek is, ahol szakmailag is fejlődhet az ember (remélem, ilyen válaszokat is fogsz kapni).


Ha nem ragaszkodsz az ügyvédi irodához, hanem egyéb jogterületek is érdekelnének és fontos Számodra a jó gyakornoki fizetés, akkor inkább a multik irányába nézegess (banki szféra ; tanácsadó cégek vagy egyéb cégek jogi osztálya).


Bocsi, picit hosszú lettem...Sok sikert mégegyszer! :)

2020. jún. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2020. jún. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

8-as:


Jó tanács amit írtál, hogy banki területre vagy más nagyvállalati területre próbálkozzon bekerülni, de ez csak így megy?


Bankokhoz, nagyvállalatokhoz joghallgatóként gyakornoknak be lehet csak úgy kerülni?


Mert végzett jogászként ilyen helyekre hatalmas a túljelentkezés és nagyon válogatnak, sokan soha az életben nem kerülnek ilyen helyeknek a tájára sem.


Gyakornokként csak úgy felvesznek? Vagy hogy lehet bekerülni gyakornoknak?


Gondolom ha valaki gyakornok volt ilyen helyeken az egyetem során, akkor diploma után is könnyebben kerül be már, munkaviszonyban.

2021. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!