Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinál egy szállodai...

Mit csinál egy szállodai recepciós?

Figyelt kérdés
Azon kívül hogy érkezteti és utaztatja, fizetteti a vendégeket milyen feladatai vannak még? Éjszaka például, amikor nincs forgalom, akkor van feladata vagy csak készenlétben van?

2020. jún. 15. 10:17
 1/1 anonim ***** válasza:
97%

Az éjszakás recepciós szokta (a legtöbb helyen de nem mindenhol, szóval vannak olyan helyek, ahol kevesebbet, többet kell csinálni):


-Ahogyan írtad, érkeztetni a késői érkezőket és utaztatni a korai utazókat

-Előkészíteni a következő napi utazókat, kiütni az átutalásos és virtual cardos számlákat (illetve be is terhelni a kártyát)

-Előkészíteni a következő napi érkezőket, megcsinálni a szobabeosztást

-Ezeket sorba rendezni, hogy a nappalos gördülékenyen tudjon dolgozni a csúcsidőkben, és a papírkeresgélés helyett eladni tudjon és magával az emberrel foglalkozhasson

-Az éjjel érkező foglalásokat kezeli, rendezi, nem visszatérítendőknél beterheli a kártyát és előlegszámlát gyárt, helyben fizetősöknél előengedélyez valamennyit,

-Ha van a recepció mellett és egyedül van (nem mindenhol van külön bárpultos) bár, akkor azt is kezeli, ami értelemszerűen késő este pörög a leginkább,

-Hajnalban kiviszi a kukát

-Átveszi a zöldségestől, péktől, bár beszállítótól az árut

-A bár árut ki is pakolja

-Átveszi a mosodától (vagy kiveszi az este indított gépből a mosókonyhán) a patyolatot és elküldi (vagy berakja a gépbe) a szennyest

-Lezárja a kasszát, ez változó, van ahol nappalos műszak kezdetétől nappalos műszak kezdetéig tart egy bevételi nap, van ahol éjféltől éjfélig

-Ahol kell, ott elküldi a napi riportokat a főnökségnek

-Takarít és mosogat mindent ami a recepción keletkezik

-Éttermeket, taxikat foglal, lehetőleg azonnalra

-stb-stb.


És ezek csak az éjszakás feladatainak egy igen hiányos listácskája.


Természetesen helyenként változó. Teljesen más, ha van külön pultos késő estig. Ha van karbantartó és/vagy takarító éjszakai ügyeletben akkor jó, ha nem akkor az is a recepciós feladata.


Illetve rengeteg más dolog van, még amit csinálni lehet, helytől függően.


Gondolom azért kérdezed, mert jelentkeznél valahova, vagy kaptál ilyen ajánlatot. Rengeteg hellyel vagyok kapcsolatban (úgymond "ismert" vagyok, mint concierge, több, mint 30 szálloda szolgáltatásait raktam már rendbe Magyarországon), ha megmondod konkrétan melyik szálloda, konkrétabban le tudom írni a feladatokat.

2020. jún. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!