Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Születési dátum az email...

Születési dátum az email címben hátrányos?

Figyelt kérdés

1996 decemberi születésű vagyok, 1996 van az email címemben is, de nyilván azt nem tudják meg belőle, hogy melyik hónap, így lehet mindenki egy évvel idősebbnek gondol. (2020-ban ha látják hogy 1996, valószínű 24-re gondolnak, holott 23 vagyok csak és év végén leszek 24..).

Most leszek frissdiplomás, és míg mások 20-21 évesen végeznek, nekem majdnem 24 évesen lesz meg a diplomám, és munkatapasztalatom fél évnyi van csak. Évvesztes vagyok, 5 éves gimibe jártam, és egy félévvel tovább tartott az egyetem, mert külföldön tanultam az eredetileg utolsó előtti félévben, és onnan nem tudtam elintézni a szakmai gyakorlatot (így még egy itthoni félévet csináltam, 2 tantárggyal, pedig már kész volt a kötelező kreditet) így minden szempontból sikerült csúszni kicsit a pályakezdéssel.

Nőként alapból rosszabb szerintem a helyzet, hiszen 30 felé közeledve azért nem vesznek fel olyan könnyen, mert majd biztos jön a gyerek lassan és megyek GYES-re (bár én nem szeretnék gyereket abszolút, de ha mégis változna, max a 30-as évek vége felé), 40-50 körül meg már örülj, ha megmaradsz a jelenlegi munkahelyen, mert inkább a fiatalokat keresik majd új munkára és nem egy idősödő középkorú nőt.


Szerintetek érdemes megváltoztatni az email címemet, hogy ne derüljön ki, hány éves vagyok? Szerencsére a kinézetem alapján 18-nak szoktak nézni még most is (bár nyilván ez nem sokáig marad így), csak nem lenne-e ez pályakezdőként és majd később is meghatározó, hogy látják a koromat, ráadásul +1 -nek gondolnak. Az a baj, a nevem körülbelül olyan, mint a Nagy Mária, van belőlem kismillió meg egy Magyarországon, ezért nem tudok nagy.maria@gmail.com és hasonló egyértelműt csinálni, a nagy.maria1234567@gmail.com vagy a nagy.maria111111@gmail.com meg nem tudom, mennyire megnyerő, olyan spam-elős email címnek hangzik...

Mire lenne érdemes?



2020. jún. 19. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp előny egy egyzerű email cím, erre mindenkinek a neve a legalkalmasabb. Ha Apple eszközt használsz akkor ajánlom figyelmedbe az icloud.com végződésű email címet, nem sokan használják Magyarországon, így még valószínű, hogy nem foglalt a te neved sem. Én is ilyet használok, sok szempontból jobb is mint a gmail!
2020. jún. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Ha nem is használsz semmilyen Apple eszközt, akkor is tudod használni az icloud.com email szolgáltatót, csak a létrehozásához kell egy Apple eszköz (nekem van), ha szeretnél ilyen email címet akkor szívesen segítek a létrehozásában!

2020. jún. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem felesleges, túlgondolod. Ha nem apukicsicicája@ a mailcímed, akkor nincs ezzel gond. És ne temesd magad már 23 évesen.
2020. jún. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy a munkáltatónak, hogy 23 vagy 24 éves vagy. Mindazonáltál én nem tennék az emailcímembe születési évet, mert minek. De amíg nem olyan, mint ait a 3-as írt, addig senkit nem érdekel igazából.
2020. jún. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolnám egy 23 évesről, hogy az elkövetkezendő 10 évben gyereket akar, ez inkább 35 körül lesz probléma.
2020. jún. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%
20-21 évesen senkinek nincs diplomája. A 18-19 évesen érettségizők legkorábban 21-22 évesen tudnak bsc-t szerezni, a 24 egyáltalán nem rendhagyó
2020. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!