Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajz születési dátum...

Önéletrajz születési dátum nélkül?

Figyelt kérdés
Nem rég olvastam egy hr portálon, hogy felesleges és nem is kell beleírni (sőt, a lakcímet se), mert csak negatív diszkriminációra adhat okot. (Utóbbi azért, mert esetleg túl messze lakik a jelentkező). Szerintem meg egy születési dátum nélküli életrajzot azonnal félredobnak, nem?
2019. febr. 24. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Én sem írtam be már mostanában, mert 40 év felett már nem nagyon foglalkoznak az emberrel. Bár a munkatapasztalatból simán következtethet nagyjából a korra. Korábban volt itt hasonló kérdés, volt aki azt írta, hogy kapásból félredobja, mert aki ezt nem írja be, annak rejtegetni valója van. Na, ez érdekes. Rejtegetni való, hogy 40 éves elmúltam? Akkor ha beírom, ugyanúgy félredobja, nem?

Én nem írtam be, behívtak. Ha az állásinterjún jó benyomást keltesz még mindig több esélyed van, mintha be sem hívnak.

2019. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Nem szoktam beírni egyiket sem. De az életkort az iskolákból ki lehet számolni.
2019. febr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem kötelező beírni, abszolút semmi közük hozzá. Meg amúgy is gyakran diszkriminálnak vele, főleg ha a fejükbe vették, hogy nekik igenis csak 30 éves kell 40 év tapasztalattal.
2019. febr. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Én is kivettem ezt, nőként 30 körül így is ketyegő időbombának számítok, korábban meg azt mondták rám, csitri vagyok, mit akarok (mit számít hogy már 20 éves koromtól dolgoztam mint a güzü!).

Aki emiatt félredobja, más miatt is félredobná.

2019. febr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Sok multinál a jelentkezés internetes hr rendszeren keresztül megy. Itt ki kell tölteni egy adatlapot cimmel, születési dátummal adatkezelési nyilatkozattal különben nem tudod elküldeni a jelentkezést.

Én egyszer megmutattam az önéletrajzom néhány hresnek. Mindegyik mást mondott. Az egyik kivett egy adatot a másik visszarakta, a harmadik átirta a sorrendet a negyediknek ez nem tetszett.

Ez olyan mint amikor összeül négy nő hogy megfogalmazza a jó pasi kritériumait. Na olyan még nem született.

2019. febr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem mindenhol dobják azonnal félre, hr-se válogatja, de az biztos, hogy 40 felett multihoz nemigen lehet bejutni. közszférában meg nem számít a kor.
2019. febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!