Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék tapasztalatokat...

Szeretnék tapasztalatokat gyűjteni, hogy volt e már aki úgy járt, hogy próbaidő alatt derült ki, hogy varandos, ha igen, utána mit lépett a munkáltató? Kirugták amikor elmondta, vagy rendes volt? stb

Figyelt kérdés

2020. jún. 19. 11:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%
A próbaidő alatt nem kell indokolni, tehát nem kirúgás. Csak egyszerűen nem hosszabbítják meg.
2020. jún. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszi, teljesen mindegy, hogy minek hívjuk, ezt idáig én is tudom,hogy mi a próbaidő, bár azért nem egészen így van, hogy nem hosszabbítják meg, hanem indoklás nélkül megszűntetheto a jogviszony bármely fél részéről.. csak bizakodó vagyok, hogy hatha van valakinek pozitív tapasztalata.
2020. jún. 19. 11:32
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
És ha valakinek volt pozitív tapasztalata, az milyen relevanciával bír a te (számunkra ismeretlen) munkaadód vonatkozásában...???
2020. jún. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Esetleg biztató lehet a számomra, vagy bármi olyan lépés van a tapasztalt dologban, ami bennem nem merül fel. Sok mindent nem remélek, de nyilván mivel a tét nagy, és ha kitesznek akkor ellátás nélkül maradok a szülésig és utána is csak gyes jogosultság lenne, így szerintem természetes, hogy próbálok megoldást találni. Közel 20 éve tisztességes adofizetokent dolgozom, nem hiszem, hogy olyan ördögtől való, hogy egy ilyen szituban örülnék ha megoldhato lenne ha tappenzre mehetnek és gyed jogosultságom lenne valami csoda folytán.
2020. jún. 19. 11:53
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
Velem volt, és nem is próbaidő, hanem még felmondási idő alatt, kb egy héttel azelőtt derült ki, hogy aláírtam volna az új céggel a szerződésem. Akkor már két éve próbálkoztunk, totál esélytelennek tűnt. A régi meg az új céggel is beszéltem, mindkettőnek kellettem, a régi cég kifejezetten örült volna, ha maradok. Az új meg azt mondta, hogy így is írjam alá a szerződést. Nagyon hálásak voltak, hogy korrekt és őszinte vagyok, így már vagy 3 hónapos terhesen kezdtem az új cégnél. Mindkettő multi. Szóval remény van, de tudom, hogy sajnos nem ez az általános hozzáállás.
2020. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Ez szuper, hogy van jó tapasztalat is. Állami cégnél dolgozom, nem tudom mire számíthatok. Alapvetően védik a családokat, majd kiderül. Mi is 1 éve lassan hogy próbálkozunk, a kivizsgálások alapján lombikot javasolták, elengedtuk, és most úgy néz ki, hogy végre itt a várva várt csoda. 🙂
2020. jún. 19. 13:16
 7/25 anonim ***** válasza:
Drukkolok. :)
2020. jún. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%
Remény az lehet. Más kérdés, hogy mennyire korrekt a céggel szemben felvetetni magad a gyesért. Nem jó indítása egy munkakapcsolatnak sem.
2020. jún. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
8-as: végül is ha állami hely, akkor nem olyan gáz, én örülök, hogy nem egy küszködő kis céget szívat meg.
2020. jún. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Ha olvastad és értelmezted a kérdésemet, akkor rajohetsz, hogy nem a gyed miatt vetettem fel magam (gyes - hez nem kell munkaviszonyom, alanyi jogon jár), már dolgoztam amikor kiderult hogy állapotos vagyok.
2020. jún. 19. 14:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!