Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kelet Magyarországon és az...

Kelet Magyarországon és az Alföldön is települtek a multik és nőttek a fizetések jobb lett az élet a fidesz alatt ott is?

Figyelt kérdés
Én a Győr Budapest vonal mellet élek a régióban érezhetően több lett a multi és a koronavírus előtt a fizuk is nottek.ez országosan is így volt? mint ahogy a fidesz állítja ?vagy régiós jelenség volt ami Budapestre és a Dunántúl északi részére volt jellemző?

2020. jún. 19. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem. Egy két multi jött qki éhbérért foglalkoztat. Sok kis településen a helyi fideszes kiskirály megszabta hogy max 120 ezret lehet fizetni. A haverok cégeinél be se jelentenek vagy max 4 órában.
2020. jún. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jönnek a multik, de én nem szeretem ezt a "fidesz alatt" kitételt, nyilván jöttek volna akkor is, ha más van hatalmon.
2020. jún. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nálunk egy sima operator bónuszokat meg minden olyan 250 300 nettó körül kapott aki már tényleg nem probaidos ott is fizetnek ennyit vagy ha kevesebb mennyivel?
2020. jún. 19. 15:13
 5/12 Csabeszmester ***** válasza:
Szolnok megye. Sima operátor,2 műszak 130-140 ezer nettó. 3 műszak plussz havi 2-3 szombati túlórával akár a 160 ezer is megvan. Illetve van 1-2 jobban fizető gyár is de oda mindíg is a csókosoknak meg a rokonaiknak van felvétel,ezek a "normálisabb multik" például sosem hirdetik magukat fejvadászokkal emberhiány miatt,megoldják házon belül az utánpótlás kérdését. Ellenben a trógergyárak folyton keresik a palimadárkákat...pl Tószeg Acell Hunland,Szolnok Eagle Ottawa,BSM,Segura,Stadler és még sorolhatnám....és ez a megyeközpont illetve a 20 km-es vonzáskörzete. A helyi kismaszek gyárak meg a lapátos minimálbérért dolgoztatnak,ismerek olyat ahol kb 300 embert foglalkoztat(tak)nak 1 műszakban,kötelező a szombati túlóra,illetve hét közben is vállalni kell 3 napot amikor 2-2 órát még túlórázni kell. És mit kapnak ezért a dolgozók? Családi adókedvezmény nélkül nettó 90-110 ezer között. A norma teljesíthetetlen,és mivel teljesítménybéresek így törvényesen kapnak ilyen keveset...a szombati túlórákat nem fizetik ki hanem majd megkapják csúsztatásban (soha nem kapják meg mert nincs nyoma a rendszerben,ahogy a hétközbeni túlóráknak sem).
2020. jún. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akor ezek szerint munka van keleten is csak a fizuban van különbség 200 nettó alatt itt nincsenek cégek mert ott nem dolgozna senki.itt is megy ez az agyra főre tuloraztatas.de azert kifizetik
2020. jún. 20. 09:35
 7/12 Csabeszmester ***** válasza:
Hát hogy Keleten van munka az azért egy csöppet tág fogalom,én a megyeközpontról és közvetlen környékéről írtam,talán még Jászberény környékén van hasonló "Ipari Park",illetve sokan járnak a lakhelyemről Kecskemétre dolgozni (noha az is 65-70km távolság). De amúgy 4-5 falut is utazhatsz 40 km-en keresztül úgy hogy még rabszolgamultit sem találsz a nettó 130-as ajánlatával. Vannak a helyi "Bárók" (fuvarozócégeik vannak,4-5 kisboltból álló hálózataik,illetve hatalmas termőföldjeik ahol 5-600 forintos órabérben lehet tolni látástól mikulásig a gyomlálást,tolikapázást,terménybetakarítást) akik szintúgy kartelleznek egymással,megszabják a max órabért (természetesen feketén dolgoztatva,vagy napi bejelentőssel vagy részmunkaidős bejelentés napi 10-12 órás valós munkaidővel)aztán vagy megszoksz vagy megszöksz innen.
2020. jún. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Akor azért olcsóbb arrafelé az ingatlanok.nalunk azok mennek horror áron és albérletek is szóval ez nagyon ki van találva hiába keresel itt jobban ha 15 millió egy panel lakás vagy 100 e egy albérlet

Gondolkodtam érdemes e kelet Magyarországon vennem ingatlant normális áron de atol tartok ha még oda megyek munka nem lesz amivel fenntartsam magam

2020. jún. 20. 11:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha értesz valamihez, amit lehet távmunkában csinálni, akkor királyként élsz Kelet-Magyarországon.
2020. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért a nyugati országrészben sem verem a seggem a földhöz örömömben, hogy milyen jó életszínvonalon élek. Nézd meg, hogy az árak hogyan mennek az egekbe, gyümölcsöt venni most már képtelenség, mert ugye rossz volt az időjárás, külföldről is drágább behozni, meg az euró is drágább. Közben meg a vírus miatt örüljek, hogyha ki nem rúgnak, nemhogy a fizetésem emelkedjen. Abban meg biztos vagyok, hogyha elmúlik ez a vírus dolog, rendeződnek a dolgok, az árak nem fognak visszamenni. Kb. 40 %-kal ér kevesebbet most a fizetésem, mint tavaly ilyenkor, úgyhogy tényleg nagyon jól teljesítünk, hajrá!
2020. jún. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!