Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tudok tenni ha nincs a...

Mit tudok tenni ha nincs a környékemen jól fizető munkahely a szakmámban?(részletek lent,tanácsra van szükségem)

Figyelt kérdés

Tehát 175 ezer forintot keresek havonta szakácsként, 160 óra havonta, napi 8 óra(menza,kifőzde jelleg), normálisan bejelentve.


A problémám az hogy az éttermekben ahol többet fizetnének akkor mindig kiderül már magában a hirdetésben hogy igen mondjuk fizetnek netto 220-300 ezret, de azzal jár minden esetben hogy csalnak a bejelentéssel tehát (nincs bejelentés,2 órában,már rendkivül ritka hogyha 4 óra) a többi mind zsebből vagy boritékból menne. De ugyanez van ha ismerősöket kérdezek, mondják sehol sincs bejelentés vendéglátásban normálisan.


Nyilván ilyenben én nem szeretnék benne lenni, szóval maradok a menza részén mert ott legalább bejelentett munkahelyről van szó, nem fekete lehúzósról.


Viszont egyről a kettőre ennyi pénzből nem lehet jutni, amilyen ingatlan árak vannak, még úgysem hogy szülökkel élek és tudok belőle sokat eltenni.


Szóval a kérdésem hogy felejtős ez a egész szakma? Itt úgy látom sose lehet normális fizetés vagy munkahely.


De akkor mit kezdjek magammal? Érettségim van csak, meg alapfokú német illetve középfokú angol tudásom. Külföldre meg nem szeretnék menni semmiképpen, ki nem állhatom külföldieket meg a mentalitásukat.


Nem tudom mit tegyek ha Magyarországon akarok megélni, normálisan bejelentett állásból hogy ne legyek szülökre kényszerítve.



2020. jún. 21. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
nyitni kell egy kifőzdés és 1800Ft-os áron madár adagokat adni. Csak kell találni egy madarat aki olcsón kiviszi házhoz.
2020. jún. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Figyi én diplomával se tudok Magyarországon rendesen megélni. Itthon jelenleg csak egyéni vállalkozóként vagy vezetői beosztásban lehet jól keresni. Esetleg még informatikusként vagy valamilyen szakértőként.
2020. jún. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es itt inkább az megy hogy "hatalmas adag" viszonylag olcsón. Nem igazán van fizetöképes kereslet a madár adagokra a környéken.

Viszont az olcsó kifözdével meg nem lehet versenyezni annyira olcsón tudják beszerezni hatalmas mennyiségbe alapanyagokat.


2-es

Kell lennie vmi megoldasnak

2020. jún. 22. 05:44
 4/5 anonim válasza:
3-as szerintem z hülyeség nekem szakmám van plusz érettségi körbevezetőként dolgozom egy nagy kenyérgyárban és simán megélünk én plusz a párom és 1 gyerek sőt mellete a hitelt is fizetek és még így is tudunk fere tenni havi szinten igaz nem sokat csak 50ezer /hó de akkor is simán meg lehet élni magyarorszagin is . Ja és mellete még 2 autót is fejt tartunk
2020. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Középvezetöként * előző voltam
2020. jún. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!