Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen jól hangzó szakmákat...

Milyen jól hangzó szakmákat ismertek? (szó és presztízs)

Figyelt kérdés

Mik azok a szakmák, amik jól hangzanak, vagy bonyolultnak hangszanak? Lehet szó szerint is értelmezni a kérdést, és tényleg a szakmanévre fókuszálni, hogy hogy hangzik.


Valamint lehet tágabban is értelmezni a kérdést, azaz mely szakmának nagy a presztízsértéke? Mondok egy példát: Én ha valakiről megtudom, hogy tudós, automatikusan tisztelem az illetőt. Aztán lehet, hogy kiderül, hogy egy bunkó, tiszteletre nem méltó, arrogáns f....


De amint meghallom elsőnek, hogy tudós, először rögtön tisztelem. Az orvosokat is. Tehát ilyen értelemben is értelmezhető a kérdés.


Érdekelnek a véleményeitek. :)



2020. jún. 23. 22:04
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 A kérdező kommentje:
*hangzanak. Elírtam, bocsi
2020. jún. 23. 22:05
 2/61 anonim ***** válasza:
65%

higiéniai menedzser-asszisztens (takarító)

PR-manager (public relations az a kapcsolattartás/építés a vevőkkel asszem)

HR-es Human relations (?) Ő nézegeti az önéletrajzokat, és veszi föl a munkahelyre az embert -talán. :)

2020. jún. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:

Nekem még a kutató, ami van, az orvos és tudós mellett.


Amúgy a takarítóra nagyon jó ez a megnevezés! A másik kettőt ismerem. Én azokat imádom még, amikhez diploma kell, főleg a PHD-sokat. :) De az összes ilyen fokozatot: MD, PHD stb. Főleg, ha egy személynek mindegyik megvan! Na az az igazán menő. Ismerek egy ilyen embert, majd megkeresem a fokozatait. :)


(ja, meg a prof és dr előtagok, amiket rögtön tisztelek)

2020. jún. 23. 22:19
 4/61 A kérdező kommentje:
Az igazgató is idetartozik, elfelejtettem írni :D
2020. jún. 23. 22:39
 5/61 anonim ***** válasza:
87%
Kutató vagyok, de egy arrogáns f.sz
2020. jún. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:

Legalább elértél valamit az életben :D


Amúgy megtaláltam, akiről írtam korábban.


A neve Dr. Vezetéknév Keresztnév MD, MSc, PhD DSC


Kutató, laborvezető stb egy személyben és nem is arrogáns, tök kedves.


Imádom az ilyen embereket. Bár, ha arrogáns lenne se zavarna, mert annyi esze van.

2020. jún. 23. 23:31
 7/61 A kérdező kommentje:
Még egy Prof. kéne a neve elé, de szerintem az is meglesz neki :D ahogy ismerem
2020. jún. 23. 23:32
 8/61 anonim ***** válasza:
100%
Jazz-zongorista, karmester, portréfestő, *mérnök, szinkrontolmács, hadvezér, és természetesen az influenszer.
2020. jún. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
Az influencer miatt nem tudom komolyan venni a válaszod, pedig a többi teljesen jó. :D Ez miért került a listádba?
2020. jún. 23. 23:37
 10/61 anonim ***** válasza:
23%
Igazi felületes, ostoba pitsa vagy.
2020. jún. 24. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!