Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres átlagban havonta...

Mennyit keres átlagban havonta egy pizzafutár?

Figyelt kérdés

Munkahelyem sajnos végleg megszűnt a vírusnak köszönhetően

Nehezen találok jól fizető állást

Több ismerősöm ajánlotta a saját autóval pizzafutárkodást

400-500 ezer Ft havi kereseti lehetőségről hallottam

Valóban igaz lenne ?



2020. jún. 24. 12:12
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
#30 mármint te
2020. jún. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ad az ember jattot akkor a kövi cézár salátába bele veri a f* a futár. Szóval az a kb 200 ft megéri.
2020. júl. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim válasza:
77%

Első hozzászólásom a témában:

Ha alapból 450 Ft a kiszállítás díja miért adjak borravalót? Hiszen 450 Forintot fizettem azért, hogy kijöjjön egy pizza. Tehát 450 forintért állsz ott az ajtóban 2 percig. Azt a 450 forintot én adtam neked. Tehát gyakorlatilag én tartalak el! Viszont, ha nem kapsz többet, mondjuk még kétszázat, akkor legközelebb beleköpsz?


Primitív balkáni nép a Magyar, ezért is van a családom 70% már Írországban.

2020. aug. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
43%

Pont az ilyen emberek miatt hagytam abba a pizzázást, 2 év után. Én minden nap száguldoztam a sok település között, hogy ki érjen a kaja. Volt, hogy egyszerre 10 címmel is elmentem, mert látták hogy tudok vezetni, és akarok dolgozni a pénzért.


Csak éppen látszata nem volt.


És én közel sem kerestem ennyit. 300k meg állított, természetesen ez borravalóval együtt volt. De a végén már a 250k sem volt meg. Így be mentem dolgozni egy gyárba. Legalább a fizetésem fix, bár közel sem érem el a 250-et, de a 200-at is épp hogy.


Hiányzik egyébként, mert vezetni jobban szeretek. De nem mennék már vissza semmi pénzért arra a helyre, mert nem lenne ugyan olyan.


Majd ha már nem lesznek futárok, akkor fog a sok ember nagyot nézni. Hogy nem lesz kiszállítás sok helyen, csak elviteles vagy helyben fogyasztós a kaja.


Én sose köptem bele senki kajájába, de szívem szerint néhányszor igenis bele vertem volna a fa**omat néhány pizzába, frissen sültbe, burgerba, salátába. De nem baj, voltak a többi kollégák, akik megtették helyettem is.


Valóban nem kötelező, de pont ezért olyan ez a pop-szakma, amilyen.


Minden pizzéria, étterem tulajdonosa ezzel tisztában van.


Én mondjuk szimplán megoldottam úgy, hogy ha volt nálam teszem fel 8 cím, mondjuk összesen ez 3 településen, és az első kettő aki rendelt, tudtam hogy nem ad, annak vittem utoljára. Akkor is, ha 2,5-3 órára értem ki vele. Aki meg 20-30perce vagy egy órája rendelt, azoknak meg kivittem. Azaz annak a 6 embernek.


Szóval mint ex-kolléga, mondom ezt a többi futárnak, hogy csináljátok így, és hagyjátok ti is a francba. A sok ember sosem fogja megérteni, hogy milyen a sofőrök munkája, élete. Én már ezért nem is fárasztom itt a por-népet regényekkel, mint mondjuk 2-3 éve.


Aki azt írta, hogy programozó, és a fizetése nem éri el az 500k-t, az meg is érdemli. El árulnám, barátom, hogy Juniorként többet tudsz keresni, például Java program nyelvvel. De ha csak C#-ben kódolsz, vagy esetleg mégis Java-ban, akkor csak kihasználnak téged. Én mikor PHP-ban készítettem weboldalt, amatőrként, mert nekem nem ez a szakmám és a hivatásom, akkor 3000-4000Ft-os órabérben dolgoztam.


Ja, és villanyszerelő vagyok, csak megsúgom. Persze ezek már 5 és 7 év közötti történetek.


Ha egy programozó bent ül a védett kis irodájában, és esetleg még klímája is van, akkor bár mennyit is keres, csak maradjon csöndben. Pont ez az, hogy az én tapasztalataim azt mutatták, hogy a szegényebb ember adja a 100-500Ft-os jattot ha rendel, aki pedig megtehetné, az meg nem ad lóf***t sem.


Hiába vittem én a foci csapatnak is anno pizzát, nem adtak egy fillért sem. Aki pedig 150-180k fizetést kap egy hónapban, az pedig ad 200Ft-ot. Sokszor a szívem szakadt meg, és inkább vissza adtam volna az embereknek, de akkor én se kerestem volna semmi pénzt sem.


Emberek... Akik szerint a pizzafutárok csak 8 általánossal és szakmunkással rendelkeznek... Ti depressziósok vagytok? Egész nap otthon ülők? Ki sem mozdultok a világba szétnézni, csak az interneten és a médiában olvasott mások által megosztott szenny által osszátok az észt mindenkinek? Vagy tényleg a legtöbben ilyen beszűkült látókörűek?


Ezért szeretnék kimenni külföldre, legalább dolgozni. Amit megkeresek pénzt, azt itthon elköltöm, de nem itt szeretnék tovább élni. Az egészségügy, a gazdaság és a fizetés borzalom, de legfőképp az emberek a szörnyűek. Én szégyenlem magamat, hogy magyar vagyok. Ha sikerül a közel jövőben, egy pár éven belül kijutni, haza biztosan nem jövök dolgozni többet, sőt. Még leteszem a külföldi állampolgárságot is, és le fogom tagadni, hogy magyar vagyok. 22 éves létemre, igenis szégyenlem. Szégyenlem a hazámat.

2020. aug. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó, mekkora troll vagy. xD az elején majdnem elhittem, amit írsz.


Nem értem, hogy a futár miért nem képes ezt megérteni: pizza 1850,- kiszállítási díj: 500,-


Ahol nincs kiszállítási díj, ott adok, ahol van ott nem. Ahol van szervízdíj az étteremben, ott szintén nem adok... Ez miért ilyen bonyolult?

2020. aug. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Miért lennék troll? :) Ismered Te a szó jelentését? :)


"Ahol nincs kiszállítási díj, ott adok, ahol van ott nem. Ahol van szervízdíj az étteremben, ott szintén nem adok... Ez miért ilyen bonyolult?"


Látom, Te nem érted! :) A kiszállítási díj nem a futáré. Ha egy pörgős helyen ahol több futár van, kivisz az emberünk 30-60 címet egy nap, akkor 500Ft-ot szerinted kap címenként? Jó is lenne, mert akkor önmagában ez jelent 15.000Ft-ot, ha csak 30 címmel számolunk. Az a pénz az étterem tulajdonosának megy, vagy pedig a pincérnek, felszolgálónak, esetleg a szakácsoknak. :) És a tulajdonos még így is nyer rajta. Erről ennyit! :) Nem hiszem, hogy én mondtam volna bármi bonyolultat a témáról. :) Még csak félre értelmezhetően sem írtam. :P

2020. aug. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
70%

Az engem nem érdekel, hogy kinek megy. Kiszállítási díj a neve, ergo én a kiszállításért fizettem.

Egyébként ilyet még nem hallottam, hogy valaki elhagyja az országot, mert pizzafutárként nem keres annyit, mint egy orvos. Bocsánatot kérek, de tényleg nem egy agysebészet futárkodni... Nehéznek lehet, hogy nehéz, de kapálni is nehéz, azt sem fizetik meg jól.

2020. aug. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
46%

Az, hogy a tulajdonos nem ad rendes bert a futarnak, az nem a vendegek hibaja. Akkor valami az uzleti modellel van problema vagy tul sokat akar rajtatok keresni. En akkor adok borravalot maximum, ha izlett az etel/rendesek voltak a pincerek. Ezeket elore nem tudhatom meg egy futarnal, hogy eppen odaegettek-e a pizzamat.


Nevetseges ahogy elkepzelitek, hogy a taxi 3 filmben vagytok es mekkora eletstilus a pizzafutarsag. Bizti meno lehet a 25 eves swifttel veretni :D


Egyebkent meg elvezzetek ki, 10-15 even belul dronok vagy onvezetoautok fogjak kiszallitani a modernebb helyeken. (igen Mo-n is van ilyen hely).


Ne erezzetek ugy, hogy a vilag megall a suhanc pizzafutarok nelkul + Ha nem vallalnatok el ennyi penzert a munkat akkor lehet normalis bert is kapnatok.


Legjobb amikor a gyari munkas ex pizzafutar osztja ki a fejlesztoket, hogy miben kellene dolgozniuk :D Ja meg ez fejleszto vagy aki 5 eve is mar 4k-s oraberben volt :D



Ezert szep az interneten vitazni

2021. szept. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!