Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelenlegi munkahely mellett...

Jelenlegi munkahely mellett interjúra menni?

Figyelt kérdés

Ha éppen dolgozik valahol az ember, de szeretne váltani, hogyan lehet úgy elmenni interjúra, hogy a jelenlegi főnök/munkatársaknak nem adom tudtára, hogy épp interjúra megyek, másrészt ha több helyre is pályázok és több helyre is behívnak, kicsi az esélye, hogy egy napon lenne mind. De azért kivenni több nap szabadságot, hogy interjúra menjek? Jelenleg vidéken, Budapesttől 3 órára dolgozom, még a szakmai gyakorlati helyemen, de egyrészt nem szeretem, nem annyira profilba vágó, a munkatársakkal semmilyen kapcsolatom nincs, nem is akarok vidéken maradni, az egyetemet is Pesten végeztem. Mivel most diplomáztam, szeretnék visszamenni a fővárosba, de ezt az interjúra elmenést nem tudom, hogy tudnám megoldani szépen.

Illetve a kérdés a későbbiekre is vonatkozik, általánosan, hogy hogyan tud az ember úgy interjúra járni, hogy nem lép ki előtte a jelenlegi munkahelyéről? Ti hogy oldottátok meg? Mindenféle tippet szívesen fogadok, csak olyat nem szeretnék, hogy kilépek innen, és utána keresgélek, mert az úgy elég necces, hogy vagy felvesznek, vagy nem...



2020. jún. 24. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3 órát kell utaznod az interjúra, akkor csak a szabi jöhet szóba. Ha városon belül mész, akkor lehet munka előtt-után.
2020. jún. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy szabi, egy betegszabi, egy csúsztatás (fél napot dolgozol, a másik felét ledolgozod más napokon).
2020. jún. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen elmentem az interjúra, beírtam az outlookba, hogy addig out of office, aztán szevasz.
2020. jún. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg a pandemiara és kicsit a távolságra is hivatkozva nem lehet skypon intézni? Budapesten ez bevett, te meg tudsz annyit mondani, hogy 9-re tudsz beérni. Amúgy csak a szabi marad, de azt egyébként is ki kell venni időarányosan, ha felmondasz.
2020. jún. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Voltam olyan munkahelyen, ahol azt kelletz hazudnom, hogy beteg vagyok, aznap fizetetlen maradtam. Voltam olyan munkahelyen, ahol egyszerűen csak kisétáltam ügyintézés gyanánt.


Munkahelye válogatja.

2020. jún. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. jún. 25. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!