Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A "Miért hagyja ott a jelenleg...

A "Miért hagyja ott a jelenlegi munkahelyét" kérdésre jó válasz, hogy azért, mert szakmailag nem biztosított fejlődést?

Figyelt kérdés

2020. jún. 19. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Hülye kérdésre hülye válasz. Betanult kérdezz-felelek, az biztos, hogy többlet infót nem adsz vele magadról.


Ha kicsit is érdekled őket, akkor megkérnek, hogy fejtsd ki, mit értesz ezalatt. Önmagában a fenti válaszod nem jelenti azt, hogy te egy mindenben (is) folyamatosan fejlődni akaró személyiség van - illetve lehet, hogy nekik sem egy olyan ember kell, aki másfél év múlva továbbáll, mert rutinná válik a munkája.

2020. jún. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jelenleg tényleg az a bajom, hogy nem ad fejlődési lehetőséget. Nem az, mint amire számítottam és szakmailag nem leszek több.


Tuti el fog hangzani a fenti kérdés amire szerintem nincs jó válasz!

2020. jún. 19. 11:49
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Hát, váltani mindenki a fizetés miatt vált...


Ha a jelenlegi helyre úgy vettek fel, hogy "lehet, hogy a fizu csak ennyi, de beiskolázunk, meg ilyen képzés-olyan képzés, legjobb cuccokat használjuk, azon tanulsz be" és aztán ebből nem lett se képzés, se tanfolyam, meg a műszaki színvonal is 15 évvel ezelőtti, akkor jogos, hogy a fejlődés hiánya miatt hagyod ott a céget, és ezt a következőnél is vállalod.


Te tartottad az alku rád eső részét, ők nem. Beígérték a fejlődést, te a bért ennek tudatában fogadtad el... nem te vagy inkorrekt, nem azért röppensz tovább, mert a cégből már kisajtoltál mindent....


Szóval így pl. nem gáz. Persze az is kérdés, hogy mennyi idő hagyod ott őket. Ha még próbaidő alatt, akkor tűnhetsz türelmetlennek. Ha 10 év után, akkor tűnhetsz kényelmesnek...

2020. jún. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nincs még fél év. Pályakezdő vahyok, bár itt nem is igazán a saját területemen dolgozom.

Én baromira nem a pénz miatt. Nekem most fontosabb, hogy végre azzal foglalkozzak, amivel szeretnék plusz stabilitást nyújtó szakmai tapasztalatot szerezzek. A pénz majd úgyis jön ezekkel.

2020. jún. 19. 11:59
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Akkor inkább azt mondd, hogy nem a saját területeden dolgozol.
2020. jún. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom mit értesz jó válasz alatt. Úgy tűnik, mintha azt gondolnád, hogy konkrétan miatt tesznek fel ilyen kérdéseket.

Pedig ez egyszerű statisztika, a kutyát nem érdekli, hogy személy szerint Szabó Jóska miért hagyja ott a céget. Az az érdekes, ha mondjuk 30 felmondásból 25-nél ugyanaz az indok, mert akkor az jelzés lehet a vezetőségnek, hogy valamin esetleg érdemes lehet változtatni.

2020. jún. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
miattad*
2020. jún. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó a fenti válasz. Ha rákérdeznek részleteiben, akkor kifejted
2020. jún. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
@3 A jelenlegi melómban (Magyarországon) nettó 200-zal alacsonyabb a fizum és boldogabb és elégedettebb ember vagyok.
2020. jún. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A fejlodesi lehetoseg hianya teljesen jo indok.

Amugy ha kilepo interjurol van szo (szoval nem a kovetkezo munkaltatod kerdezi miert valtanal), akkor jogilag nem vagy koteles indokolni. Talan ez a legjobb, amit tehetsz, mert ha indoklod (pl. kocsog volt a Bela veled), es belekotnek, azzal mehetnek birosag ele. A "nincs indok"-kal meg nem.

2020. jún. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!