Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkát ajánlanátok...

Milyen munkát ajánlanátok ebben a bérsávban?

Figyelt kérdés

Évek óta egy multinál dolgozom. Jó helyem van, megbecsült munkaerő vagyok, a fizetéssel sincs problémám, viszont mindemellett egy vállalati droidnak érzem magam, és már nem bírok tovább ezzel azonosulni. Emellett megtapasztaltam magamon az életközepi válság jeleit. Fásult vagyok mindig, szétszórt, céltalan pedig teli vagyok megvalósításra váró tervekkel, és úgy érzem, egy munkahelyváltás segítene.


Egy bajom van. Jelenleg munkától függően 3-400e Ft a nettó fizetésem, időnként bónuszokkal ennél több is. Berendezkedtem egy életmódra, amihez szükségem van erre a pénzre, így olyan munkát szeretnék, ahol megtudom keresni ezt az összeget, és ismerve a magyar viszonyokat ez nem lesz könnyű feladat.


Külföld és a főváros kiesik az opciók közül. A nyüzsit nem szeretem, introvertált a személyiségem, így valami nyugis, természetközeli munkán gondolkozok. Az irodától viszolygok, nem zavar, ha be kell mocskolni a kezem, viszont a nehéz fizikai munkát kerülném, mert fontosnak tartom megőrizni az egészségemet, nem szeretnék 50 éves koromra rozoga, mozgásképtelen lenni.


Na ennek fényében adott a lehetetlen küldetés, kérlek, segítsetek. A bunkó, lekezelő, cinikus válaszokat próbáljuk kerülni. Tudom, hogy óriási szerencse kell ahhoz, hogy ilyen feltételek mellett munkát találjak, de hátha!


Köszönöm



2020. jún. 25. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Le ne írd, hogy milyen sulid van!!!
2020. jún. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Informatikai területen van papírom, de ez nem érdekel, nem véletlenül maradt ki a kérdésemből.


Szeretnék valami újba belevágni. Az sem érdekel, ha betanított munka, ha ebben lelem meg az örömömet.

2020. jún. 25. 20:32
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Inkább hagyd ott a munkát fél évre vagy 1 évre, pihend ki magad és keress a jelenlegi területeden új munkát. Többen is csinálják ezt, nem szégyen kihagyni egy kis időt.


A terveddel az a baj, hogy nettó 300-400K körül mondjuk gazdasági és valami mérnöki területen lehetne könnyen keresni, de ehhez kell másik végzettség, ami 3+ év még és utána is kezdőként inkább a sáv alján kapnál.

A nehéz fizikai munka kiesett, a többi meg olyan, hogy szerintem csak katázva vagy feketézve keresnek jól maszekban, erre meg nem alapoznám a hátralevő évtizedeket. Meg persze ehhez is tanulni kell valamennyit, hiába betanított munka, azért nem úgy megy, hogy elolvasok egy 300 oldalas könyvet és villanyszerelő lettem.


Ha az infóból mindenképp ki akarsz kerülni, akkor people management, project management irányba szoktak váltani mások.


Ha ez sem tetszik, akkor tényleg az marad, hogy indítasz vállalkozást akármilyen területen és felveszel embereket, akik értenek az adott területhez és helyetted dolgoznak. Tőlünk ment el programozó úgy, hogy éttermet nyitott.

2020. jún. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Turisztika?
2020. jún. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!