Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire megszokott, hogy...

Mennyire megszokott, hogy elengedik a munkavállalókat ha szükséges orvoshoz, ide -oda amikor szükségük van rá?

Figyelt kérdés

Barátnőm mindig csúnyán beszél a munkahelyemről, mert minket nem szeretnek elengedni sehova, mivel a helyettesítést nem igazán tudjuk megoldani.

Az is tény, hogy eddig ha betegek voltunk akkor is mindig szabadnapot vettünk ki, mert ez volt a szokás.

Rendben aláírom, hogy ez nem normális dolog, viszont cserébe 7 órában vagyok, annyit kapok jelenleg mint egy kezdő pedagógus, és fix munkaidőm van amit imádok, mindig ilyenre vágytam és ez egy biztos munkahely.

Nagyon rosszul esik, hogy mindig mondja, hogy szörnyű a munkahelyem, meg hogy ha el kell mennem valahova pl.orvoshoz akkor mondjam meg, hogy elmegyek és kész, és hogy szerinte fel kellene jelenti a munkáltatómat ez miatt.

Annyira rosszul esik ez nekem, mert rendben van, tudom én hogy ez a szabadság dolog valahol nem normális, most meg pláne az összes szabadnapunkat ki kellett venni a koronavírus miatt, de hát én rengeteg emberrel találkozok nap mint nap, rengeteg embert hallok panaszkodni a munkahelyére és az ismerettségi körömben is látom, hallom hogy milyen munkahelyük van és én nem panaszkodom, hálás vagyok, hogy legalább van egy biztos munkahelyem jelenleg.

Nyilván nem itt akarok megöregedni, de mégis azt gondolom hogy nekem fontosabb hogy időben végzek és nem úgy kell bemennem dolgozni, hogy utálom amit csinálok.

Cserébe tény, hogy nálunk nincs nagyon elkéretőzés, ha nem tudnak helyettesíteni, akkor bizony be kell menni akár betegen is.

Nem egy nem kettő embertől hallottam már, hogy az ő munkahelyükön is ez van.

Mások pl a koronavírus miatt még rosszabbul jártak.

Szóval tényleg érdekelne, hogy másoknál hogy van ez?

Mennyire rugalmasak?

Elengednek vizsgálatra ha olyan van néha néha , hogy el kell menni?



2020. jún. 26. 00:05
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Hat en its vagyok budapesten a top 5 cegbe, ossze se lehet merni semmi massal (nem it). Ha beteg vagyok szolok, kuldok orvosi papirt es utana le se szarjak.
2020. jún. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Egyedüli alkalmazott vagyok, nekem is probléma bárhova eljutni vagy ha jön egy szerelő, leolvasó stb mindig a páromat kell ugrasztanom. Ő is mindig szóváteszi, hogy ez így nem ok. Ha bajom van is addig húzom a dolgot amíg lehet.
2020. jún. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Orvoshoz, temetésre és hasonló dolgokra mindig elengedek mindenkit. Ezekkel nem szeretek szívózni. Utólag beírjuk szabinak, vagy ha kiírja az orvos akkor betegállomány. De próbálunk rugalmasak lenni és megoldani az ilyen napokat. Szerencsére eddig senki nem élt vissza a bizalommal és jóindulattal
2020. jún. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Mikor volt munkahelyem, sima szalagmunka... nem engedtek sehova, 1 napos orvosi vizsgálatról is táppénzes papírt kellett vinni ha egyáltalán elengedtek..
2020. jún. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Ez nyilván a hátteredtől függ. Én biztos nem lennék boldog egy ilyen munkától, de sok évembe telt tanulásban hogy jobb helyen legyen.
2020. jún. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha hét órában dolgozol,legrosszabb esetben 16h ra végzel.

Mit nem tudsz utána elintézni?Amúgy már csomó mindent lehet online.Még gyógyszert felíratni is akár.

Egyedül az nem szerencsés,ha beteg vagy,szabit kell kivenned,de anyagilag tulajdonképp azzal is jobban jársz.

2020. jún. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát elég sok mindent nem intézhetsz el.

Pl. orvoshoz magán kell menni, mert délután nem rendelnek.

Labor, vérvétel, nálunk pl. nem jön a baba, ami miatt csomó vizsgálat kellene..ezeket is ált mind délelőtt végzik , még magánban is.

Most kell pl lemondanom egy időpontot amit magán intéztem.

A labor 26 ezer ft lett volna, ami ciklushoz kötött...

még ennyiért sem adnak időpontot délutánra, csak reggel.

Most kell majd bejelentkeznünk a meddőségi központba, gyanítom ott sem esténként rendelnek.

Mondjuk engem pl. a nagymamám temetésére sem engedtek el.

A kérdésemre a válasz az volt, hogy és ki fog helyettesíteni?

A másik kolléganőm mondjuk rendkívüli szabival elment ilyen esetben, de hát én ugye nem merek kiállni magamért egy.

Kettő én a többi kollégának nem mondtam el , hogy miért mennék szabira és szerintem a főnök is elengedett volna, csak az illetékes kolléga reakciója annyira ledöbbentett, hogy utána egy hétig nem beszéltem senkivel.

Ugye még nincs gyerkőc,de ha lenne és beteg akkor nem mehetek este max az ügyeletre vele.

Hát aztán biztos van még csomó ilyen dolog, csak most nem jut eszembe.

2020. jún. 28. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!