Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkaeszközöket nem...

Milyen munkaeszközöket nem biztosít a munkáltatód? Mi az, amit elvárás, hogy a saját fizetésedből finanszírozz, holott a munkavégzésedhez szükséges?

Figyelt kérdés

Ha munkaruhát nem is biztosítanak, azért azt mondjuk még ne számítsuk ide, hogy fel kell öltözni valahogy, és eleve ez is pénzbe kerül - és a munkavégzéshez szükséges. Azt se számítsuk ide, hogy egy átlagos munkanapon nyolc óra munkavégzés közben valamit enni-inni is kell.

De ezen túl igaziból mindent a munkáltató dolga lenne biztosítani. Mi az, amit mégsem kapsz meg, ezért te magad finanszírozod? Mennyi ebből a minimum, ami mindenképpen kell a munkavégzésedhez, és mi az, amire csak azért szánsz pénzt, mert neked úgy kényelmesebb (de igaziból máshogy is meg lehetne oldani - pl. saját laptopot használsz, hogy otthon is dolgozhass, és így elég legyen egy-két órával később bemenned a munkahelyedre)?



2019. ápr. 2. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Mindent áll a munkáltatóm, ami a munkavégzéshez szükséges. A saját laptopba, telefonba, tabletbe, stb. sosem menne bele értelmes munkáltató. (Adatvédelem, információ biztonság, adatmentés, belső hálózat biztonsága, stb.)

Nem dolgoznék olyan helyen, ahol bármilyen munkaeszközt is nekem kellene megvennem/kifizetnem. Nem tartom korrektnek.

A párommal megvetették mérnök létére a bakancsait és a jól láthatósági kabátját, sisakját (egyben több, mint 100 ezer forint értékben). Addig rágtam a fülét, hogy ez nem normális, míg a sarkára állt és visszautaltatta magának a fizetésével ezt a pénzt.

2019. ápr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Nincs ilyen.

Törvényileg kell mindent biztosítson az alkalmazottnak.

2019. ápr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Nekem meg kellett vennem az airbust, pilota vagyok
2019. ápr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%

"Törvényileg kell mindent biztosítson az alkalmazottnak."


Nem mindent, munkaruház pl. nem.

2019. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Hármas, az semmi!


Nekem meg kellett volna vennem az űrhajót. Űrhajós vagyok.

2019. ápr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Nincs ilyen." - Ne legyél naív. :)

"Törvényileg kell mindent biztosítson az alkalmazottnak." - Persze, tudjuk: kellene. De szerinted pl. ha egy állami iskola tanárának te, mint szülő vagy diák - vagy akár a kollégája - tudod a mobilszámát, az neki céges mobilja, aminek a költségeit a KLIK fizeti? És ha egy tanári szobában kb. ötven tanárra van mondjuk öt számítógép, akkor minden tanár minden óráját és az összes osztályzatot, amit kioszt a tanáriban írja be az e-naplóba, vagy nagy részét a saját, otthoni számítógépén, a saját upc-előfizetését haszálva? Stb.

Most mutatják a bemutatóját épp az esti Jakupcsek-műsornak: élménytanárok lesz a téma. Szerinted? Pl. egy élménytanár nem viszi el a gyerekeket ide-oda iskolán kívüli programra? És szerinted fizeti neki a KLIK a tömegközlekedési költségeit? Meg a szemléltető eszközöket, hogy pl. úgy taníthassa a nyelvtanár, a biosztanár, a rajztanár mondjuk a zöldségeket, hogy előtte bevásárol a piacon? Olyan elvárások vannak, hogy csak na, ami valamilyen szinten oké, legyen - na de csak akkor, ha valaki a zsebébe nyúl, és fizeti is, nem a tanári fizetésből kell még ezeket is kicsengetni. Mert szerintem is úgy normális, hogy mindent a munkáltató fizessen. A gyakorlat viszont egész más. Arra vagyok kíváncsi, hogy pl. a tanárok mennyire vannak tudatában annak, hogy mi mindent nem nekik kéne finanszírozni, és hogy más foglalkozásoknál mennyire általános ez a jelenség.

2019. ápr. 2. 18:47
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

Törvényileg, ha nem fizeti a mobil költségét te nem vagy köteles felvenni a munkával kapcsolatos hívásokat.


Persze lehet sírni, hogy te nem így csinálod, de csak magad szopatod. Amíg a törvény ezt mondja ki, addig bármikor megtagadhatod, és akár perre is mehetsz ha emiatt szankcionálnak.

De mondjuk ha annyira autista vagy, hogy megadod a saját számodat szülőknek, akkor megérdemled amúgy.


A mondatod utolsó fele alapján te nem vagy tisztában azzal, hogy hogyan működik egy iskola. (hint: nem saját pénzből fizetik a tanárok az osztályok dolgait)

2019. ápr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

A munka ruhás csávónak meg:

Tévedsz. Ha indokolt a munkaruha használata akkor KÖTELEZŐ azt biztosítani a munkáltatónak.

2019. ápr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"nem saját pénzből fizetik a tanárok az osztályok dolgait"

Vannak dolgok, amiket nem - osztályonként is változó, hogy mit igen és mit nem. Pl. ha az egész iskolát megmozgató programot szervez az osztály, annak a kellékeit, a költségek nagyját talán nem.

De rengeteg olyan dolog van, amit a tanár a saját háztartásából visz be az iskolába oktatási céllal egyszerű hétköznapokon: pl.

- társasjátékok (Taboo, Scrabble, stb. - nem két fillér egyik sem, de nagyon is jól használható akár az anyanyelv, akár idegen nyelv fejlesztésére)

- irodaszerek (20 év alatt egyetlen egyszer kaptunk golyóstollat (persze a leggagyibbat, de mindegy, lehetett vele írni - csak aztán belefolyt a - saját - tolltartómba..., de többek között jegyzetfüzetet egyetlen egyszer sem, se Post-it cetliket (amik egy csomó mindenre jók lehetnének), se semmi mást, se ollót, se tűzőgépet, pedig ezek a legegyszerűbb dolgozat összeállításakor is kellenek, se celluxot, se bluetacket, se filctollat, se szövegkiemelőt, stb.

- pendrájv

- saját gyerek játékai (pl. babilon/geomag mértani testek szemléltetéséhez), asztalterítő, papírzsepi - iskolai színpad előadásához bőrönd, írógép, régi fazonú bőrkabát, kalap, blúz, stb. - ha jártál már tanári szobában, tudod, miről beszélek.

De tényleg nem én szeretném sorolni, hanem arra vagyok kíváncsi, hogy másokban mennyire tudatosul, hogy mennyi mindent finanszíroznak ők maguk, puszta jófejségből (vagy esetleg amiatt, hogy félnek, hogy ha nem teszik, elveszíthetik az állásukat?) és nem csak a tanárok közül.

2019. ápr. 3. 18:02
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Mint írtam, attól, hogy te autista vagy, és be viszel olyan dolgokat amikre nem vagy kötelezve, még nem változik semmi.


Persze hasznos, hogy van sok hülye, akit így le lehet húzni, csak ne általánosíts, mert nem ez az átlag. Sokuk szarik bele (jogosan), ahol meg annyira fontos az anyag, ott szednek be rá pénzt.


Azt már meg se említem mennyire röhejes dolgokat soroltál fel mint "munka eszköz"...

2019. ápr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!