Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan, akit zavar,...

Van itt olyan, akit zavar, hogy a munkájának semmilyen társadalmi haszna nincs?

Figyelt kérdés
2020. jún. 27. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
van
2020. jún. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz társadalmi haszon alatt?

Én középvezető vagyok az autóiparban. A cég, ahol dolgozom nem túl nagy, és nem áll bele társadalmi kérdésekbe. Tehát a helyi adók befizetésén kívül nem szponzorál rákos kiskutyákat megmentő szervezetet vagy ilyesmi. Az én munkámnak annyi a társadalmi haszna, ha ezt lehet annak nevezni, hogy egy stabil csapatnak biztosítok jelen körülmények között is munkát. Ők átlag feletti körülmények között, átlag alatti stresszszinten tudnak stabil jövedelmet hazavinni egy viszonylag jó munkahelyről. Ha ez annak számít, akkor van haszna és irreleváns volt az eddig szóf/sásom. Ha nem az, akkor meg nem zavar, hogy nincs.

2020. jún. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2

Bonyolult megállapítani, hogy mely munkáknak van haszna és melyeknek nincs, elsősorban a saját véleményekre vagyok kíváncsi. Ha már felhoztad az autóipart, szerintem például egy BMW összeszerelő alkalmazott munkájának semmilyen társadalmi haszna nincs. Azért dolgozik napi 8 órát, hogy a BMW tulajdonosok kétévente cserélhessék az autójukat és kétévente otthagyják a Földön az autógyártásból származó lábnyomukat. Azt is mondhatnám, hogy azon dolgozik, hogy minél rosszabb hely legyen a világ.

2020. jún. 27. 21:34
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

#3: Ez nagyon egybites hozzáállás az autóiparhoz és azokhoz akik megengedhetik maguknak az új autó vásárlását...


#2

2020. jún. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy a mai gazdaság nem létezhet autóipar nélkül, de ez teljesen más kérdés. Én azt mondom, hogy ha ezek az emberek nem dolgoznának, de természetesen megkapnák a fizetésüket (ugyanonnan, ahonnan eddig kapták, vagyis a BMW vásárlóktól), akkor jobb hely lenne a világ.
2020. jún. 27. 21:57
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Oké, én feladom.

Egyes emberek fizessenek más embereknek teljes munkabért, hogy azok ne dolgozzanak, ezért akik fizetnek még csak azt se kapják meg, amiért eleve fizettek volna. Jól hangzik :D

Arról már ne beszéljünk, hogy jobb lenne-e a világ egyéni közlekedés nélkül... és az autógyártás nélkül

2020. jún. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mivel nem is érted a kérdést, nekem is jobb ha feladod, nem foglalják az értelmetlen hozzászólásaid a helyet.
2020. jún. 27. 22:05
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

De megértettem a kérdést, válaszoltam rá. Pusztán feltűnt, hogy a hozzáállásod nagyon földtől elrugaszkodott. Mondhatni utopisztikus, esetleg irreális, vagy éppen nonszensz. Nézőpont kérdése.

Tényleg kár volt belemenni, mert ez nem az a szint, amit itt meg lehet vitatni.

Engedd el az autóipart, én is azt teszem a kérdéssel

2020. jún. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Engem azért érdekelnének a zseniális terv részletei. :D


Ki fog fizetni a semmiért? Ki fogja megvenni a magasabb kategóriájú semmit? Átlagosan hány év után cserélik majd az emberek a semmit? Lesz-e használt semmi piac?

2020. jún. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak ez zavarna, és nem a fizetésem. 😅
2020. jún. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!