Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Japánban milyen a társadalmi...

Japánban milyen a társadalmi helyzet, egy külföldi számára?

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudtam jobban megfogalmazni.


Értem én, hogy pl.:

Itthon keresel xy összeget szakmával, de viszont Angliába mosogatóként ennek a 2-3 szorosát is megkeresed.


Japán ilyen tekintetben milyen?

Pl.: Egy rendes szakmád van, mondjuk egy gépész mérnök.(Például)

Azt hiszem azok megkeresek itthon a 2-300 ezret is.


Szóval, remélem értitek mire akarok kilyukadni.


Angolul, már pár 7-8 éve tanulom (Általánosba kezdtem, még alsóba) viszont nem izgat. (Bár már a társalgási szint megvan.)

A Japán annál inkább, sokkal jobban tetszik maga a nyelv.



2014. jún. 29. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Az angollal viszont lehet japánban is elboldogulnál.
2014. jún. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha csak angolul tudsz, az édeskevés. Japán hivatalos nyelve a japán!
2014. jún. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam... de nem pont ez a kérdés :D

Valamilyen szinten csak elboldogulok vele.

2014. jún. 29. 17:26
 4/8 anonim ***** válasza:

#2


- magyarul is tud

- köszönjük emese, van földrajzi atlaszunk

2014. jún. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Angolból a társalgási szint az nem szint, minden 30 év alatti ember beszéli kb., aki képzettebb, mint egy juhászkutya. Japánt érdemes lehet tanulni, de ha csak azért tennéd, mert szereted a mangákat, akkor felejtsd el, semmi közük Japánhoz. Az életszínvonal jó ott, viszont rendkívül xenofób ország, nem különösképp jó külföldinek lenni.
2014. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Japán egy más világ, nem Európa!

1. nem érdekli őket, hogy valaki beszél-e angolul, ott kint bármilyen munkához felsőfokú japán tudás kell, plusz valami speckó szakma, pl. orvos vagy mérnök!

A japánok nagyrésze mái napig pocsékul beszél angolul, és teljesen be vannak pánikolva, ha angolul kéne megszólalniuk! (nagyrésze, azért nem mindenki, de túlnyomó részt.)

2. csak akkor érdekli őket, hogy beszélsz angolul, ha angol tanárnak mennél ki, de ott is előnyt élveznek az anyanyelvi angolok, akkor még az sem számít, hogy van-e tanári végzettségük

3. nem feltétlenül keresnek annyival többet kint az emberek Japánban


Ez a videó például arról szól, hogy hogyan tanulnak be Fülöp-szigetekről jött ápolók:

https://www.youtube.com/watch?v=BLl2780Md20

Sajnos felirat itt nincs. De az van benne, hogy a Fülöp-szigetek és Japán egyezséget kötött, aminek keretében kb 1000 Fülöp-szigeteki ápoló dolgozhat Japánban, és több éves a betanulás. Továbbá hogy nem keresnek elég pénzt, csak kb 100.000 yent, ami ott nagyon kevés! (minimum 200-250 ezer kéne) És hogy a japán kollégák nem segítőkészek, és azt mondogatják nekik, miért nem mennek más országba dolgozni, ha tudnak angolul? Ha meg itt akarnak dolgozni, akkor nagyon-nagyon jól kell tudniuk japánul.

Később említik a videóban, hogy olyan nehéz ez a japán nyelvvizsga, amit 4 év tanulás után kell letenni a külföldieknek, hogy maguk a japán anyanyelvűeknek is csak a fele megy át elsőre...

2014. jún. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a fizeetés Angliába jobb, és nem szeretik a külföldieket?

Ez pech.

Akkor nem is éri meg kimenni.

Kár....

Na mind 1, csak ennyit szerettem volna.

Köszönöm.

2014. jún. 30. 13:09
 8/8 A kérdező kommentje:

Kicsit utánanéztem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..


2.-válaszoló hozzászólásában van valami. Hátha igaza van.

Végül is létezik valami japán-magyar barátság, vagy miről hallottam régebben.

2014. jún. 30. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!