Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diàkmunkàval kapcsolatos...

Diàkmunkàval kapcsolatos tudnivalók?

Figyelt kérdés

Idén szeretnék menni diàkmunkàra. (Jelenleg 15 vagyok,hamarosan 16) (elméletileg ahovà szeretnék jelentkezni,oda màr mehetnék...) Elsősorban a MelóDiàkhoz szeretnék jelentkezni. Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalatok? Tényleg lehùzàs? Muszàj szövetkezetbe jelentkeznem ahhoz ,hogy munkàt talàljak? Vidék lakom, szerintem enélkül a közeli vàrosokban sem menne. Ha jelentkezem miket kell tennem? (Pld. tagsàgi fizetése,egyenpóló? ;munkacipő stb...?megvétele) A közösségi szolgálat elvégzése előtt is jelentkzzhetek,vagy csak ha letudtam az 50 óràt? Az iskolànak kell arről szólni ,hogy màr dolgozom? Muszàj elvàllalnom minden munkàt,vagy csak azt,amit én vàlasztok ki? Önéletrajzot kell készítenem?

A vàlaszokat előre is köszönöm,bocsànat hogy ilyen hosszú lett.



#nyári munka #mit-hogy kell
2020. jún. 28. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

- Elsősorban a MelóDiàkhoz szeretnék jelentkezni. Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalatok?

- Lényegében teljesen mindegy melyik diákszövetkezet, mert mindegyik iroda más és más. Általánosságban véve én elégedett voltam a MelóDiákkal.


- Tényleg lehùzàs? Muszàj szövetkezetbe jelentkeznem ahhoz ,hogy munkàt talàljak?

- Nem lehúzás. A leendő munkáltató magasabb összeget fizet a diákszövetkezetnek, mint amennyiért a diákok dolgoznak, hiszen valamiből nekik is meg kell élni. Direktben munkáltatóhoz jelentkezni nem éri meg, mert (ha nem nézzük, hogy amúgy is fiatal vagy) ott nem csak 15%-ot vonnak le a bruttó béredből, hanem 33.5%-ot, így sokkal kevesebbet keresnél.


- Ha jelentkezem miket kell tennem? (Pld. tagsàgi fizetése,egyenpóló? ;munkacipő stb...?megvétele)

- Erről majd a leendő diákszövetkezet tájékkoztat, nem mindenhol díjkötelesek ezek a termékek.


- A közösségi szolgálat elvégzése előtt is jelentkzzhetek,vagy csak ha letudtam az 50 óràt?

- Bármikor.


- Az iskolànak kell arről szólni ,hogy màr dolgozom?

- Nem kell.


- Muszàj elvàllalnom minden munkàt,vagy csak azt,amit én vàlasztok ki?

- Nagyobb városokban inkább te jelentkezel minden meghirdetett állásra, maximum ha nagyon nincs jelentkező egy-egy adott munkára, akkor hívogatnak, hogy nem érdekel-e. Vidéken, kisebb településeken csak az első néhány munkavállalás az, ami nehezebb, mert még új vagy, utána pedig már inkább jellemző, hogy a megbízható diákokat telefonon hívják az ajánlatokkal.


- Önéletrajzot kell készítenem?

- Nem kell.

2020. jún. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. Ment a zöld kéz✌️✌️✌️🙂🙂🙂
2020. jún. 28. 10:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Vidéken, kisebb településeken csak az első néhány munkavállalás az, ami nehezebb, mert még új vagy, utána pedig már inkább jellemző, hogy a MEGBÍZHATÓ diákokat telefonon hívják az ajánlatokkal."


Így van. Annyival megtoldanám, hogy idén a járvány miatt kevesebb diákmunka van, sok helyen a tulaj áll be dolgozni, így, ha sok lemondott munkád lesz, akkor nem fognak nagyon keresni.

Véleményem szerint idé amire hívnak, mindet el kell vállalni, mert munkaerő túlkínálat van.

2020. jún. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben,ezt a tanàcsot megfogadom. Persze nem szerettem volna minden 2.munkàt lemondani. Köszönöm a válaszokat,ment a zöld kéz🙂✌️😲
2020. jún. 28. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!