Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha hazaköltöznék Budapestre...

Ha hazaköltöznék Budapestre Ausztriából, elvégzett BA gazdasági diplomával, milyen karrierlehetőségre számíthatnék?

Figyelt kérdés

4 éve élek kint, most szereztem meg a diplomám, az egész képzést angolul végeztem. A hazaköltözés elsődleges oka, hogy nem érzek elég motivációt arra, hogy felsőfokon megtanuljak németül, angol munkalehetőség pedig nem túl sok van ilyen területen.


Az otthoni helyzettel nem igazán vagyok tisztában, milyenek most a lehetőségek, osztrák gazdasági diplomával, felsőfokú angol nyelvtudással és fél éves gyakornoki tapasztalattal szerintetek mire számíthatnék?


2020. jún. 28. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
MO-on gyakorlatilag semmi esélyed akármilyen állást kapni, ez nem olyan, amit keresnének. (Meg az emberi, társadalmi oldal is sokkal negatívabb)
2020. jún. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
MILYEN karrierre gondolsz???? Esetleg valahol irodistának felvesznek, ennél többre nem számíthatsz!
2020. jún. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Ne hallgass, 1re meg 2re, retardált mindkettő. Simán fogsz találni melót, jelentkezz valamelyik Big4hez, a külföldi háttereddel fél perc alatt felvesznek.
2020. jún. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Szintén meg tudom erősíteni az utolsó válaszolót. Nagyjából 2 hét alatt lesz munkád Budapesten.
2020. jún. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Egyetértek a 3. válaszolóval,


az első két válaszolónak nem sok fogalma van a munkaerőpiacról.


Tárgyalóképes angolnyelv-tudás és gazdasági diploma kombó Budapesten keresett, messze átlaqfeletti fizetéseket lehet elkérni.

2020. jún. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem is simán találsz munkát multiknál Pesten, nagyon kelendőek azok az emberek, akiknek használható angoltudásuk van.
2020. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
+1, lesz melód. Mondjuk én erősen megfontolnám a hazaköltözést, mert életminőségben azért le kell adnod MO-n
2020. jún. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7#


Nem feltétlenül.


Van egy ismerősöm, aki szintén külföldi (német) diplomával hazajött és olyan jól eltudta magát adni, hogy felvették egyből menedzseri munkakörbe.Cégautó+br 800 fizetés...stb


Ő, ahogy mondta, itthon jobban él ezzel a bérrel, mint kint élt az ottanival, ott ugyanis nem volt vezetői beosztásban.

2020. jún. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Könnyen el tudsz majd helyezkedni, de mivel nincs tapasztalatod, ezért a fizetés sem lesz túl magas. Br. 400-500 ezer ft környékén reális kérned Budapesten ilyen háttérrel.
2020. jún. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem óriási lehetőséget szalasztasz el azzal, hogy lemondasz a német nyelv megtanulásáról és az ausztriai lehetőségekről. Én az egyik legjobb multinál dolgoztam Mo.-on, aztán kijöttem Ausztriába és sokkal jobban élek itt. Pedig használható nyelvtudás nélkül jöttem. 1 év után már középszinten megy, még 1 év és már felsőfokon menni fog, simán megéri, ezt a tudást mindenhova viszi magával az ember, Magyarországon is előny a multiknál, állítólag folyékony angollal és némettel, külföldi munkatapasztalattal, istenként tekintenek az emberre.
2020. jún. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!