Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet a pályakezdőségbő...

Hogyan lehet a pályakezdőségből kitörni, ha mindenhova több év tapasztalatot kérnek?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és a diákmunka sajnos nem opció, mert a környék, ahol élek ott a tescós árufeltöltő az egyetlen lehetőség, a másik, hogy estin végeztem (pénzügyi-számviteli ügyintéző és csak estin indult). Jelentkeztem egyetemre ugyanígy pénzügy szakra, de levelezőre, mert nem állunk úgy anyagilag, hogy elköltözzek meg ne dolgozzak. Most egy gyárban vagyok 8 órát, de megvan a szakmám és szeretnék már nagyon irodán állást találni. A baj az, hogy amikor nagy ritkán van egy állás, oda is min. 3 év tapasztalatot kérnek... jelentkeztem már rengeteg helyre a 2 év alatt, semmi választ nem kapok, a munkaügyi központ se segít. Volt egy cég akik visszajeleztek, hogy felírták a jelentkezésem, de azóta sem hívtak be interjúra. Mit tegyek, hogy lehet ebből kitörni? Angolból van felsőfokú nyelvvizsgám, kitűnőként végeztem és tényleg nem gondolom úgy, hogy egy alapvető adminisztrációs/asszisztens munkára nem lennék alkalmas, de már nagyon kétségbe vagyok esve. Másnak hogy sikerült elhelyezkednie?

2020. jún. 28. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Hogy sikerült ilyen gyenge szakot választani ilyen előélettel?

Pályázz 1-2 év tapasztalattal hirdetett pozíciókra és távolabb is, ha a környéken nincs lehetőség.

2020. jún. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

BIG4

Oda nem kell szakmai tapasztalat, a felsőfokú angollal azonnal felvesznek. Igaz, 2 évig semmi életed nem lesz, csak a munka, de utána már tuti nem lesz gond az elhelyezkedés pénzügyi területen. Bár persz ez azzal is jár, hogy valószínűleg el kell költöznöd otthonról.

De valamit valamiért.

2020. jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

*Jelentkeztem egyetemre ugyanígy pénzügy szakra, de levelezőre, mert nem állunk úgy anyagilag, hogy elköltözzek meg ne dolgozzak*



Már megint egy kamu kérdés.


Ha kitűnőként végeztél, akkor államilag támogatott nappalin ingyen tanulsz és szép pontszámokat tudhatsz magadénak, 2 db emelttel,és ha olyan a családi háttered, akkor kollégium is esélyes, ha levelezőn, akkor fizetsz.


Miért jó kamuzni?hm?

2020. jún. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Big4 nem jó ötlet diploma vagy folyamatban lévő felsőoktatási tanulmányok nélkül
2020. jún. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3: nem kamu. Szakgimmáziumban lettek ilyen jók a jegyeim, sima gimiben átlagos voltam. A szakgimnázium meg számít bele a felvételibe... de amúgy ha még fel is vesznek valakit államilag támogatottra, azon kívül is vannak szép kis költségek... úgyhogy kérlek többet ne is kommentelj, ha normálisan nem megy.


Egyébként nem hiszem, hogy ez gyenge szak lenne. A továbbtanulásnak nem arról kell szólnia, hogy mindenki a legnívósabb szakra járjon, hanem olyanra amit szeret.

2020. jún. 29. 20:35
 6/6 anonim válasza:

Kedves hármas,ha kitűnőként végzett (bár sokan nem,mégis bekerültek,furi,mi?) ,akkor levelezőn is ingyen tanul. Nyilván szükség van arra a pénzre,amit teljes állásban megkeres mellette,ettől még nem kamuzik...

Kérdező! A gyárban,ahol dolgozol nem vennének fel irodára? Én gyártósorról (diákmunka) kerültem irodára (teljes állásba) 18 évesen cégen belül pusztán azért,mert szünetben kint beszélgettem a munkatársaimmal és a főnök pont meghallotta,hogy van német nyelvvizsgám.

A gyárnak ahol dolgozol biztosan vannak beszállítói. Azoknál a cégeknél próbálkoztál esetleg? Vagy bankfiókok vannak a közelben?

Egyébként teljesen megértem az elkeseredésed,azt érzem,tényleg mindent megpróbáltál már,így felesleges tanácsokkal nem fárasztalak:(

2020. júl. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!