Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jellemző az, hogy...

Mennyire jellemző az, hogy egy rendezvényszervező hétvégente is dolgozik?

Figyelt kérdés
Nyilván azt tudom,hogy a rendezvények hétvégente vannak általában. Rendezényszervezőnek szeretnék majd továbbtanulni, de ettől kicsit eltántorítana az, ha kiderülne, hogy a hétvégéim is rámennek majd a munkára... Ezért érdekelne, hogy milyen gyakran és mennyit kell dolgoznia egy rendezvényszervezőnek a hétvégéken? Előre is köszönöm!:)

2020. jún. 28. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Van rendezvényszervezői képzés? Értelmesebb dolgokra is lehetne költeni az adóforintjainkat.

Ez 8-17ig munka, akkor kell ügyféllel/helyszínekkel beszélni, amikor megbeszélni való van. Lehet, hogy terepet/helyszínt felmérni hétvégén fogsz menni, hogy lásd milyen "élesben". Az is lehet, hogy valamilyen feladatot te fogsz személyesen ellátni egy-egy eseményen, ami hétvégén, akár este lesz.

Mondjuk a közeljövőre való tekintettel és a tömeges rendezvények drasztikus csökkenésére való tekintettel nem értem a motivációdat, főleg úgy, hogy semmit nem tudsz a szakmáról.

2020. jún. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Először is, egyetemre szeretnék majd menni. Turizmus-vendéglátáson belül a rendezvényszervezés egy választható szak.

Másrészt, nem tudom, hogy honnan veszed, hogy semmit nem tudok a szakmáról. Ezt nem tudom róla, így feltettem egy kérdést gyakorin.

Harmadrészt pedig, még el se kezdtem az egyetemet, gimnáziumba járok. Miért ne lehetnék motivált, hiszen nem a közeljövőben kerülne arra sor, hogy rendezvényszervező legyek.

A válaszodat köszönöm, de azt javaslom, hogy máskor ne írj le olyan dolgokat tényként kezelve,amiről egyébként fogalmad sincs.

2020. jún. 28. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Megspórolok neked pár évet, mielőtt elpazarolnád feleslegesen.

Akkor menj ilyen szakra, ha csak a papír kell, és utána már meglévő családi, baráti vállalkozásban dolgoznál. 0ról, kapcsolatok nélkül elvégezve ilyen turizmus szakokat bagóért fogsz tudni elhelyezkedni, nagy valószínűséggel nem is a szakmádban. Gondold még ezt át. Tudom izgi, meg érdekesnek tűnik, de nem biztos, hogy meg fogsz élni belőle (kivételek persze vannak - ők lesznek a leendő konkurenciád)

2020. jún. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos a 3-asnak igaza van. Ha nagyobb céghez mész alkalmazottnak, ott teljesen rendezvényfüggő, tehát éjszaka, hétvége, ünnepnap, minden játszik. De aki ilyen szektorban akar dolgozni, annál ez eleve nem is lehet kérdés.
2020. jún. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan: a rendezvényszervezőnek, ahhoz, hogy minden tökéletesen sikerüljön, jelen kell lenni a rendezvényen, az esetlegesen felmerülő hibákat, hiányokat villámgyorsan megoldani, korrigálni, stb.

Ezenkívül valóban nagy a konkurrencia - ráadásul gondolj bele, hogy egy ilyen 3 hónapos karantén, leállás hogy érintette a rendezvényszervezőket anyagilag, amikor nem lehetett rendezvényt szervezni?

Sőt, igazából náluk még több idő, mert még most is csak 500 fő alatti rendezvényt lehet tartani, augusztus közepéig.

2020. jún. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Turizmus-vendéglátást csak annak szabad választania, aki rugalmas ebben és nem fontos neki hogy hétvégén meg esténként legyen szabadideje.
2020. jún. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2020. jún. 29. 21:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Két esetben hasznos letenni ezt a szakmát vagy részképesítését. Egyrészről úgyszólván alapkőnek és továbbképezni magunkat. Másrészről meglévő szakmákra ráépíteni és úgy feljebb lépni munkahelyen. Illetve tanácsos hozzá, hogy legyen egy alapvető érzék hozzá. Nekem is azért tanácsolták most utolsó OKJ-ként megszerezni, mert van hozzá alapérzékem és nálam szépen ráépül az eddigi szakmáimra. Viszont az OKJ kifutásáig már csak a kultúrális szervezői részképesítést lehet megszerezni, ami rövidebb ideig tart és olcsóbb.
2020. aug. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!