Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaügyin keresztül, vagy...

Munkaügyin keresztül, vagy saját pénzből tanuljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok

2 éve végeztem el a munkaügyi központon keresztül a raktáros/targoncavezető OKJ-t, el is tudtam helyezkedni benne, azóta is ebben dolgozom.

Viszont érdekel a Logisztika, ahogy láttam állami és fizetős OKJ-ban is tanulható.

Az iskolával annyi baj van, hogy 20km-re van az otthonomtól ellentétes irányba.

Ti mit tennétek?



2020. jún. 29. 07:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Munkaügyin keresztül akkor tudsz tanulni, ha nincs állásos. Állami suliban tanulhatod estin is és ingyen. Én is csináltam így szakmát igaz ott rugalmasan kezelték az esti kifejezést, mivel szombatonként voltak egész nap az óráink tömbösítve, szóval nem kellett hétköznap 2kor-3 kor kapát-kaszát eldobva iskolába rohanni, a munkahelye is jobban tolerálják.
2020. jún. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem szar volt a munkaugyis képzés. semmit se tanultunk. csak ott voltunk.
2020. jún. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha már van egy raktáros/targoncavezető OKJ-d, akkor a munkaügyi központ nem fog előnyben részesíteni, amikor indul a tanfolyam, ugyanis azok kerülnek be a tanfolyamra, akiknek nincs szakmájuk - szóval ebben az irányban ne gondolkodj.

Próbálj meg egy ingyenes OKJ-t, de siess vele, mert ősszel lehet indítanak utoljára ilyeneket - jővőre már átszervezik.

2020. jún. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A fizetősökkel az a baj, hogy a java lehúzás. Legalább is amit csináltam nem volt komoly képzésnek nevezhető, viszont 300 ezrembe fájt, hogy papíron lehessen 2 év alatt, szóval nem is ilyen párhónapos gyorstalpaló volt.
2020. jún. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megvan az államilag elrendelt tananyag (amivel gyakorlatilag nem érsz semmit, ha elhelyezkedsz a 0-ról kezdesz) ezt tanítják/vizsgázol akár fizetősre mész, akár ingyenesre, de ez utóbbi 2 éves. A fizetősből viszont 10 hónap után szabadulsz, az ára se veszélyes, nekem kicsivel több, mint 200e-ből kijött. Jól írják igyekezzél, mert már csak ősszel indíthatnak fizetős tanfolyamot.
2020. jún. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3# nemcsak azok kerülnek be, akiknek nincs szakmájuk, pont olyat szerintem fel se vesznek, mert az okj logi nem a legegyszerűbb, bár van ettől nehezebb. Tanultam munkaügyin keresztül pár éve logisztikát, volt ilyen és olyan csoporttársam.

Kedves Kérdező, nem rossz ötlet az okj logi, de tényleg ahhoz álláskeresőnek kell lenned. Viszont tényleg bizonytalan, hogy Téged is beválasztanak-e, még akkor is, ha közben elmész álláskeresőnek. El lehet menni, a tanfolyam időpontját is tudhatod, hiszen lehet érdeklődni a munkaügyin keresztül, pl. x hónap, előző héten felmondassz, de mi van, ha pont nem Te kerülsz be? Ezt mérlegeld. Én épp álláskereső voltam, állást nem találtam, vártam, hogy induljon, kellett rá pár hónap, mire elindult a jelentkezéstől. De nem találtam megfelelő melót, hát vártam. Sőt, még akár előnyben lehetsz, hogy van szakirányú tapasztalatod, lenne értelme beválasztani Téged. De nyilván van a logika és van a döntés. Legfeljebb kérdezd meg a munkaügyiben, hogy van egy ilyen végzettséged, fog-e indulni, feljebb lépnél vele, de ahhoz ott kell hagynod a munkádat, lehet, erre el fog kerekedni a szeme az ügyintézőnek. Vagy akkor marad az ingyenes vagy a fizetős.

2020. jún. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!