Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakirányú diploma nélkül van...

Szakirányú diploma nélkül van esély jólfizető állást találnom? Olyan munkahelyen gondolkodom, ahol csak a felsőfokú végzettség az elvárás, de mindegy hogy milyen?

Figyelt kérdés

Közigazgatás-szervező szakon tanulok és szeretem is nagyon. De ha elvégzem és ebben helyezkedek el, akkor közszférában bértábla szerint, pótlékokkal együtt kb nettó 200 ezer forint lenne a fizetésem amiből egyszerűen az albérletet sem tudnám kifizetni Pesten. Vidékre, falura meg nem akarok visszaköltözni, ott munka sincs.


De sokan mondják ezt, hogy el lehet menni logisztikára vagy SSC-be, meg ilyen-olyan helyekre ahol csak felsőfokú végzettség az elvárás és viszonylag jól fizet.



2020. júl. 5. 01:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%

Azért pályakezdőként a nettó 200 fizetés egyáltalán nem rossz... kicsit sokat akarsz egyszerre szerintem.

Bérelj szobát, az kijön ennyiből; ahogy lesz tapasztalatod, lesz több fizu is.

2020. júl. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Jah, tíz év után már 230at os kereshetsz.


Első: csak azért, mert te hajlandó vagy gombokért dolgozni, ne ösztönözz erre mindenkit. Pont azért tartasz ott, ahol, mert te beéred ennyivel.


Egy SSCben 2 év tapasztalattal ennek a dupláját is megkapná.


Kérdező: ha beszélsz nyelveket, akkor igen, ez járható út.

2020. júl. 5. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
2, itt a kulcs, két (de inkább több) év tapasztalattal. Pályakezdőként sehol nem fogják utánadobni a félmillás fizetést.
2020. júl. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Egyébként meg a kérdező nem közalkalmazotti létről beszél, hanem köztisztviselőségről, ott messze nem az a kategória van, hogy tíz év múlva 230, az egy magasabb szint. Tudom, mert abban dolgozom, és az ssc-s meg hasonló multis ismerősök rám irigykednek. :)
2020. júl. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Hát akkor nyald a vitya seggét. Ha ehhez van gusztusod.
2020. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Legjobb lenne kijutni Brüsszelbe gyakornoknak. Az EP biztos jól fizet
2020. júl. 5. 15:12
 7/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi újság azóta?
2023. máj. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Elvégeztem, munkanélküli vagyok, nem kellek vele sehova.

Azt bánom, hogy nem hagytam ott első év után, amikor kiírtam a kérdést.

2023. máj. 27. 23:28
 9/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom. A közszférában sem találtál állást? A nettó 200 is több, mint a semmi.
2023. máj. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem, oda sem vettek fel. Most azt tervezem, hogy beszerzek valami robogót és elmegyek a foodpandához
2023. máj. 28. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!