Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állások a közigazgatásban,...

Állások a közigazgatásban, amelyeknél aktív nyelvtudásra van szükség?

Figyelt kérdés
Nekem a kormánymegbízott, az Eures tanácsadó és a munkaügyi központban a közvetítő ügyintéző (ha pl. külföldről hazajön egy magyar és mondjuk munkanélkülit igényel) jutott eszembe. Ezeknél főleg angol, német és francia tudás kellhet. Egyéb ötlet?

2016. jan. 20. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Pályázati ügyintéző a MTA-nál.
2016. jan. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Sehol sem baj, ha beszélsz egy nyelvet. a közigazgatásban sem. Viszont pótlékot csak akkor kapsz rá (alanyi jogon) ha angol, német vagy francia nyelvből van államilag elismert nyelvvizsgád. Bármely más nyelvre pótlék csak akkor jár, ha a főnököd a munkaköri leírásodban is megállapítja, hogy neked arra a nyelvre szükséged van a munkád során. Én 15 évig dolgoztam közigazgatásban, német szakos tanárként (ez felsőfokú C-vel egyenértékű), így kaptam 100 %-os nyelvpótlékot, ami annyit jelent, hogy az illetményalapot kapod, 38.600 Ft-ot bruttóban.
2016. jan. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Előző vagyok... Nem tudom, hogy jutott eszedbe a munkaügyi központos történet? Egy magyar hazajön külföldről.... Talán nem volt kint annyi ideig, hogy elfelejtett magyarul. Az iratait (munkaviszony igazolások, stb.) csak fordítóiroda által lefordítva fogadhatod el.
2016. jan. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!