Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem adják oda a fizetésem,...

Nem adják oda a fizetésem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, idén 1 hónapig dolgoztam egy bárban egy kisvárosban. Nem volt velem semmi baj, amíg a kirúgásom napján nem találtam kasszaszalagot, a kassza pedig nem adott sem zárószalagot, sem nyitószalagot. Hirtelen a vendégeket sem tudtam így kiszolgálni, ha esetleg lenne köztük ellenőr, mert ugye így blokkot sem tudtam nekik adni. Az a 4-5 vendég emiatt el is ment, mert nem voltak hajlandóak várni, pedig mondtam, hogy várjanak pár percet, amíg elérem telefonon a főnökömet, aki nem vette fel sokadjára sem. Ő ezekre hivatkozva (nyitó- és zárószalag hiánya, vendégek "ki nem szolgálása") nem akarja nekem ideadni a fizetsem, ami 26400 Ft lenne. Érdemes jogi úton lépéseket tennem?

2020. júl. 8. 14:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Érdemes. Egyértelműen.
2020. júl. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapig dolgoztál 26ezer forintért?
2020. júl. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Neeem, hetente kaptam a fizetésemet. Heti 4 vagy 5 napot dolgoztam.
2020. júl. 8. 15:21
 4/25 A kérdező kommentje:
Első, esetleg meg tudnád mondani, hogy kihez kell fordulni ilyenkor?
2020. júl. 8. 15:22
 5/25 anonim ***** válasza:
93%

"Érdemes jogi úton lépéseket tennem?"


1-esnek: ja, ha be volt jelentve.

De ha nem, akkor a főnök még azt is letagadja, hogy valaha látta életében.


Kérdező, milyen foglalkoztatásban dolgoztál?

Van valami papír, munkaszerződés, stb arról, hogy ott voltál?

mert ha nincs és feketemunka volt, akkor sajnos nem nagyon tudsz mit tenni?

Ha van papír, akkor igen, érdemes:

[link]

2020. júl. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem volt bejelentve, akkor pláne érdemes jogi lépéseket tennie.
2020. júl. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%
Oszinten, en 26 eft-ert nem killodnek vele, egybol keresnek mast. Bosszanto persze, kis penz is penz, de nem er annyit az egesz, hogy belemenj egy jogi vitaba, ha be voltal jelentve, ha nem. Esetleg ha tudod hogy feketen foglalkoztat, kesobb (mikor mar van normalis munkahelyed) megszivathatod, de nem sok ertelmet latom.
2020. júl. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Be voltam jelentve ELVILEG.

Pultos voltam.

Nem írtunk alá semmilyen szerződést, és ahogy az ügyfélkapun keresem, nem találok semmilyen adatot a munkáltatómmal kapcsolatban.

2020. júl. 8. 16:55
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem voltál bejelentve.
2020. júl. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Hát ez csodás. Akkor nem tudok semmit sem tenni? Mert névtelenül a NAV-nak nem akarom bejelenteni hogy bejelentés nélkül dolgoznak ott a dolgozók, én csak azt akarom, hogy fizessenek ki.
2020. júl. 8. 17:11
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!